Co z remontem Romaszewskiego na Bielanach? Starania radnych bezskuteczne

  • 07.11.2023 10:59

  • Aktualizacja: 10:54 07.11.2023

Od lat nie mogą doczekać się remontu. Ulica Romaszewskiego na Bielanach jest dziurawa, popękana, a odwodnienie jest pełne opadłych liści. W sprawie pilnej przebudowy wielokrotnie apelowali dzielnicowi radni i mieszkańcy.

Ulica Romaszewskiego na Bielanach potrzebuje pilnego remontu. O ten zabiegają mieszkańcy i radni. Jezdnia jest popękana i dziurawa, a odwodnienie jest zapchane liśćmi.

- Była już iskierka nadziei, jednak ostatecznie nic się nie wydarzyło - mówi radny osiedla Olszyna Krystian Głuch. - W roku 2017, odpowiadając na interpelację jednego z radnych dzielnicy, ZDM zapowiedział prace projektowe oraz ogłoszenie przetargu na remont. Niestety do dzisiaj bezskutecznie - tłumaczy.
   
ZDM wtedy informował, że prace były uzależnione od dostępnych środków. Jak podkreśla radny, przebudowa jest pilna, m.in. ze względu na znajdującą się przy tej ulicy szkołę podstawową.

- Według informacji, które zostały przekazane nam, jako samorządowi mieszkańców, szkoła musiała już trzy razy zatrudniać osoby na stanowisko tak zwanego „stopka” ze względu na niebezpieczeństwo związane z tą funkcją - wyjaśnia Głuch.

Czekamy na komentarz zarządu, kiedy będzie szansa na zrealizowanie zapowiadanego przed latami remontu.

Czytaj też: Świąteczna iluminacja Warszawy jest już rozwieszana. W tym roku będzie w klimacie retro

Źródło:

RDC

Autor:

Adam Abramiuk/PL

Kategorie: