Remont basenu w Sokołowie Podlaskim z opóźnieniem. Miasto: w tym roku się nie wykąpiemy

  • 24.10.2023 18:46

  • Aktualizacja: 16:31 24.10.2023

Na uruchomienie pływalni sokołowianie jeszcze poczekają. Dopiero w listopadzie rozpocznie się remont niecki basenowej. Do tej pory trwały prace termomodernizacyjne budynku. — Na pewno w tym roku nie będzie można korzystać z pływalni — mówi wiceburmistrz Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski.

Sokołowianie jeszcze poczekają na basen. Przedłuża się remont obiektu OSiR. O ile termomodernizacja już się zakończyła, tak dopiero w najbliższych dniach władze Sokołowa Podlaskiego podpiszą aneks na wymianę płytek w niecce basenowej. 

— Ten etap nie obejmował remontu niecki. Podczas tego pierwszego etapu okazało się wiele takich niespodzianek, jak to zwykle w wiekowych budynkach. Budynek nie był remontowany od ponad 20 lat, w związku z tym też musiało być wycenione przez wykonawcę na około 500 tysięcy — mówi wiceburmistrz Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski.

— Na pewno w tym roku nie będzie można korzystać z pływalni — dodaje Dąbrowski.— Po prostu to jest niewykonalne, ale z tym się liczyliśmy. Wiadomo, jak wykonawca przystąpił  do prac termomodernizacyjnych i to postępowało w miarę sprawnie, zgodnie z harmonogramem prac, ale nie była w tym uwzględniona niecka, remont niecki. I dopiero teraz, jak mam pewność, że będziemy mieli ten dodatkowy milion, przystępujemy do podpisania aneksu — tłumaczy. 

Basen nieczynny jest od grudnia ubiegłego roku. Całkowity koszt remontu sięgnie 4,5 mln zł. 

Czytaj też: Historia sokołowskiej cukrowni. Otwarcie wystawy i prezentacja reportażu

Źródło:

RDC

Autor:

Olga Kwaśniewska/PL