Trafił do aresztu za znęcanie się nad rodzicami. 20-latek groził im śmiercią

  • 14.09.2023 21:32

  • Aktualizacja: 21:58 14.09.2023

Do tymczasowego aresztu trafił 20-latek z pow. grójeckiego podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. Młody mężczyzna od kilku miesięcy ubliżał im, był wobec nich agresywny i groził śmiercią. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dwudziestoletni mężczyzna z powiatu grójeckiego trafił do tymczasowego aresztu.  Policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Goszczyn nadużywał alkoholu, poniżał i wyzywał swoich rodziców. Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu Agnieszka Wójcik, mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu.

Mężczyzna był także agresywny wobec rodziców, szarpał i popychał ich, wykręcał ręce i niszczył wyposażenie mieszkania — przekazała policjantka.

W dniu zatrzymania 20-latek miał grozić nożem swoim bliskim i mówić, że ich zabije.

Nie była to pierwsza taka sytuacja. W przeszłości zdarzało się, że rodzice obawiali się o swoje życie. Nie wzywali jednak policji, ponieważ mieli nadzieję, że zachowanie syna się poprawi — zauważyła Wójcik.

Zarzuty dla 20-latka

Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad rodzicami. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 20-latka. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje zarówno do ofiar przemocy w rodzinie, jak i do świadków takich sytuacji.

— Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się, skorzystać z pomocy policji. Skontaktuj się z najbliższą jednostką policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby. Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj podkreślają policjanci.

Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub pod numerem 112.

Czytaj też: Miała znęcać się nad swoim 3-letnim synem. Areszt dla 24-latki z Legionowa

Źródło:

PAP

Autor:

RDC /JD