SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ekstraklasa siatkarzy. Warszawski klub ma nowego właściciela

fot. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, CEV Champions League Volley/Facebook

VERVA Warszawa z nowym właścicielem. Wszystkie udziały w prowadzącej siatkarski klub spółce nabył Grzegorz Pawlak. Jest on założycielem, prezesem zarządu i akcjonariuszem spółki Plast-Box, która jest notowana na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

„Jako prywatny inwestor przedstawił najatrakcyjniejszą długookresową strategię dla klubu, gwarantującą stabilność i bezpieczeństwo finansowe, pozwalające na walkę o najwyższe trofea w rozgrywkach krajowych i europejskich. Sport to pasja, emocje i historia. W ostatnich latach nazwa warszawskiej drużyny była wielokrotnie zmieniana. Obecne zmiany właścicielskie to szansa na powrót do korzeni” – zaznaczył cytowany w komunikacie Bertrand Jasiński, dotychczasowy właściciel klubu.

Jak dodał, złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu, a stanowisko objął Pawlak.

Pod koniec maja spółka Orlen Paliwa poinformowała, że nie będzie dłużej sponsorem stołecznej drużyny.

Zawiłe losy klubu

Od kilku miesięcy w mediach pojawiały się informacje o szykującej się zmianie właściciela klubu. Jako jedną z możliwości wskazywano przejęcie go przez dwie gwiazdy reprezentacji Polski – Michała Kubiaka i Wilfredo Leona, pojawiła się też opcja ukraińskiego inwestora.

Warszawski klub siatkarski od kilku lat nie może narzekać na nadmierny spokój. Jego dalsze funkcjonowanie stanęło pod dużym znakiem zapytania w 2019 roku, gdy ówczesny sponsor tytularny – firma ONICO – złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Ostatecznie drużyna przystąpiła jesienią do nowego sezonu – początkowo pod nazwą Projekt Warszawa, a w trakcie rozgrywek stała się Vervą Warszawa Orlen Paliwa. W rozgrywkach 2019/20 zajęła w PlusLidze drugie miejsce (z powodu pandemii COVID-19 rywalizacja nie została dokończona i medali nie przyznano), a w ostatnim sezonie wywalczyła brąz.

Czytaj też:

Verva Warszawa z brązowym medalem mistrzostw Polski

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone