SŁUCHAJ ONLINE
MENU

A. Godlewski: coś poprzestawiało się w głowach piłkarzy Wisły Płock

Adam Godlewski (P) i Łukasz Starowieyski (L)/fot, RDC

Nieoczekiwana zmiana miejsc. Z dwóch mazowieckich drużyn w piłkarskiej ekstraklasy, po 11 seriach gier nieoczekiwanie to Wisła Płock spisuje się znacznie lepiej. Na drugim biegunie Legia, która po drugiej z rzędu porażce spadła na 9. miejsce w tabeli.

Wisła to jedno z największych zaskoczeń obecnych rozgrywek, mimo że sezon zaczęła od falstartu – w czterech meczach zdobyła punkt – przypomina Adam Godlewski, dziennikarz, gość „Magazynu sportowego RDC”.

Start był dramatyczny. Kiedy trener Sobolewski obejmował zespół, Wisła była w strefie spadkowej. I nagle jakby coś poprzestawiało się w głowach piłkarzy, zaczęli grać na niebywałym procencie skuteczności – mówił Godlewski.

Pod wodzą Radosława Sobolewskiego zespół z Płocka wygrał sześć z siedmiu ligowych spotkań, w tym cztery z rzędu. W tabeli Nafciarze awansowali na czwarte miejsce.

Legia w dół

O ile Wisła jest na fali, o tyle Legia cały czas znajduje się pod wodą. Wicemistrzowie Polski przegrali dwa ostatnie mecze, w sumie ponieśli już cztery porażki w 11 kolejkach. – Posada trenera Aleksandara Vukovicia jest zagrożona, choć jeszcze dostatnie szanse na poprawę – uważa Godlewski.

Na pewno Legia ma piłkarską jakość – tyle tylko, że uśpioną (…) Albo po najbliższym okresie przerwy na reprezentację Legia wreszcie zacznie grać na miarę oczekiwań kibiców, bo nie chodzi tylko o wyniki, ale też o styl, a w tej chwili go brak, albo kolejna przerwa na kadrę będzie szansą dla kolejnego szkoleniowca – dodał dziennikarz.

Piłkarze wrócą na ligowe boiska za dwa tygodnie. 19 października Legia podejmie Lecha Poznań, a Wisła zagra w Kielcach z Koroną.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: mistrz lepszy od wicemistrza w 11. kolejce PKO Ekstraklasy

Czytaj też:

Ekstraklasa. Piast Gliwice pokonał Legię Warszawa 2:0

Ekstraklasa. Wisła Płock pewnie pokonała Arkę Gdynia 4:1

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone