Zapytała strażników jak wyjechać z parkingu. Potem kompletnie pijana wsiadła za kierownicę

  • 06.10.2023 13:59

  • Aktualizacja: 13:13 06.10.2023

W Wilanowie pijana kobieta podeszła do strażników miejskich i zapytała, gdzie znajduje się wyjazd z parkingu. Po chwili funkcjonariusze zobaczyli, że wyjeżdża z niego kierując samochodem. Miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Do niecodziennego zdarzenia doszło przy ulicy Klimczaka. Do strażników miejskich podeszła kobieta i zapytała jak wyjeżdża się z parkingu podziemnego przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów. Funkcjonariusze poczuli od kobiety alkohol.

Odpowiedzieli kobiecie i poszli do radiowozu. Wtedy zobaczyli wyjeżdżającego z parkingu mercedesa, za którego kierownicą siedziała ta sama kobieta.

Miała prawie 3 promile

- W tym momencie strażnicy podjęli interwencję. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 56-letnia kierująca wytłumaczyła, że chciała uniknąć opłaty za parking, a jest ona naliczana po upływie pierwszej godziny postoju. Kobieta twierdziła, że nie spożywała alkoholu ani nie zażywała narkotyków - przekazali strażnicy.

Jednak alkomat wskazał blisko 3 promile (1.34 mg/l) w wydychanym przez nią powietrzu. Strażnicy wezwali patrol policji.

Policjanci ustalili, że kobieta ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a jej mercedes od 2 lat nie przechodził badania technicznego. Została zatrzymana przez policję.

Czytaj też: „Ja wezmę wózek, a pani będzie się czołgać”. Pacjenci przychodni na Ochocie bez windy

Źródło:

PAP

Autor:

RDC /PL