Nieznana substancja w szkole w Przasnyszu. Poszkodowanych 40 osób, 10 trafiło do szpitala

  • 12.04.2024 14:50

  • Aktualizacja: 14:57 12.04.2024

Już prawie 40 osób jest poszkodowanych po tym, jak w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu rozpylono jakąś substancję. Służby wciąż nie wiedzą jaką, bo pomiary nic nie wykazują. 10 uczniów trafiło do szpitala. Od południa trwa tam akcja ratownicza, ewakuowano 340 osób.

Już prawie 40 osób jest poszkodowanych po tym, jak w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu rozpylono nieznaną substancję. Od południa trwa tam akcja ratownicza. Na miejscu jest już 16 jednostek straży pożarnej i specjalna grupa chemiczna z Ciechanowa. Początkowo mówiono o rozpylonym gazie, ale jak nam powiedział rzecznik przasnyskiej straży pożarnej Piotr Kuligowski, po dwóch pomiarach wskaźniki nic nie wykazały.

Dziesięcioro uczniów w szpitalu

Obecnie dziesięcioro dzieci jest w szpitalu, a prawie trzydzieścioro jest badanych na miejscu w specjalnym namiocie medycznym. Rozstawiono go przed szkołą.

Trwają też obserwacje medyczne uczniów. Około setka z nich trafiła do szkolnej sali gimnastycznej. Jeśli medycy nie zauważą nic niepokojącego, uczniowie zostaną wypuszczeni do domów.

Co istotne, ciągle nie znaleziono przyczyny złego samopoczucia dzieci, czyli tego, że wymiotowały, bolały je głowy i brzuchy.

Czytaj też: Ewakuacja w szkole w Przasnyszu. Sześć osób w szpitalu po rozpyleniu nieznanej substancji

Źródło:

RDC

Autor:

Iwona Rodziewicz-Ornoch/PL