Ostatnie szkolenie w roku. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej powiększy się

  • 16.11.2023 21:33

  • Aktualizacja: 21:49 16.11.2023

W najbliższy weekend w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbędzie się ostatnie szkolenie w tym roku. Kolejne zaplanowano na 13 stycznia. W szkoleniu szesnastodniowym mogą wziąć udział osoby, które nie posiadają przeszkolenia wojskowego, a ośmiodniowym ci, którzy są już po przysiędze. Przyszli żołnierze nauczą się pracy z bronią i przyswoją taktykę woskową.

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej będzie jeszcze liczniejsza. W weekend odbędzie się ostatnie w tym roku szkolenie. Ci, którzy nie zdążyli się zgłosić, będą mogli uczestniczyć w kolejnym, które odbędzie się 13 stycznia.

Kapral Adam Dryja z 6 MBOT informuje, że są to szkolenia szesnastodniowe podstawowe i ośmiodniowe wyrównawcze.

W szkoleniu szesnastodniowym mogą wziąć udział osoby, które nie posiadają żadnego przeszklenia wojskowego, natomiast w szkoleniu wyrównawczym biorą udział osoby, które już są po przysiędze i posiadają przeszkolenie wojskowe — mówi Dryja.

Czego można się nauczyć na szkoleniu?

Program szkolenia jest urozmaicony. Jak dodaje kapral, przyszli żołnierze pracują z bronią i przyswajają taktykę woskową.

Realizują podstawowe zagadnienia związane z obsługą broni, takie jak rozkładanie, składanie broni, strzelanie oraz usuwanie różnego rodzaju dysfunkcji broni — oznajmia Dryja.

Szesnastego dnia szkolenia podstawowego żołnierze złożą przysięgę wojskową. Dwadzieścia procent stanu 6MBOT stanowią kobiety.

Czytaj też: Tańsze śmieci i Strefa Czystego Transportu. Dziś sesja Rady Warszawy

Źródło:

RDC

Autor:

Wojciech Kowalczewski/JD

Kategorie: