Maciej Mazur sportowcem listopada na Mazowszu w plebiscycie RDC

• 16.12.2019 11:30

• Aktualizacja: 14:05 30.08.2022

To było prawdziwe wejście smoka. Karateka Maciej Mazur dzięki udanemu finiszowi został sportowcem listopada na Mazowszu w plebiscycie Radia dla Ciebie. Reprezentant Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin wyprzedził sprinterkę Jagodę Kibil i piłkarza Legii Warszawa Artura Jędrzejczyka.
Maciej Mazur podczas podczas 12. Mistrzostw Świata w Tokio wygrał kolejne sześć pojedynków, w tym z aktualnym mistrzem Europy i mistrzem świata w kategorii do 80 kilogramów.

Zawodnik bielańskiego klubu karate lepszego znalazł dopiero w finale najbardziej prestiżowej kategorii open. Po przegranej z Yuji Shimamoto zdobył srebrny medal. W naszym plebiscycie zwycięstwo dały mu ostatnie dni głosowania. Ostatecznie zdobył aż 83 procent głosów.

Na linii mety wyprzedził niepełnosprawną lekkoatletkę Jagodę Kibil. Sprinterka z Radomia zdobyła w Dubaju srebrny medal mistrzostw świata na 200 metrów, a na 100 metrów zajęła 4. miejsce. Na najniższym stopniu podium plebiscycie RDC znalazł się obrońca Legii i reprezentacji Polski Artur Jędrzejczyk.

Można już zgłaszać kandydatów na sportowca grudnia na Mazowszu. Wystarczy wysłać maila na adres sport@rdc.pl.