SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Sypnęło śniegiem w Warszawie. Obowiązuje alert przed zamieciami

fot. RDC

Intensywne opady śniegu utrudniają jazdę po Warszawie. Zarówno w stolicy, jak i w pozostałych rejonach Mazowsza obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Temperatura w regionie może spaść nawet do -20 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi dla północnej i centralnej części kraju, w tym dla całego Mazowsza. Przyrost pokrywy śnieżnej sięgnie 8 centymetrów, opadom śniegu towarzyszą silne porywy wiatru.

Synoptycy ostrzegają również przed bardzo mroźną nocą – temperatura w niektórych rejonach województwa może spaść do -20 stopni Celsjusza. Mróz będzie utrzymywał się do wtorku.

Śnieg w Warszawie

Intensywne opady śniegu pojawiły się po południu w Warszawie. Jak informuje Zarząd Oczyszczania Miasta w przesłanym komunikacie, „170 posypywarek działa na tych ulicach, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. To w sumie 1500 km stołecznych ulic. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic”.

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na Mazowszu błoto pośniegowe występuje na dk 79 od Góry Kalwarii do granicy województwa, na A2 na odcinku od Warszawy do granicy województwa oraz na dk 48 na odcinku od Białobrzegów do granicy województwa.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami TUTAJ.

Policja: jedźmy ostrożnie

W związku z mrozami policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. – Opady śniegu oraz marznącego deszczu i niska temperatura spowodowały, że na drogach w całej Polsce pogorszyły się warunki drogowe, w wielu miejscach może być ślisko – powiedział kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na trasie S8 w powiecie ostrowskim. Zderzyły się cztery samochody ciężarowe i jedna osobówka. Nikomu nic się nie stało. Podobnie jak na dk 63. W miejscowości Gostchorz, kilkanaście kilometrów od Siedlec, samochód ciężarowy na śliskiej nawierzchni wpadł w poślizg i zablokował ruch.

Czytaj też:

Ślisko na drogach. Ekspert radzi, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone