SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prace budowlane na stacji Warszawa Główna. Przywrócenie ruchu kolejowego w przyszłym roku?

fot. Wistula/CC BY 3.0

PKP Polskie Linie Kolejowe przekazały wykonawcy plac budowy stacji Warszawa Główna. Rozpoczęły się prace ziemne i demontaż torów. Przywrócenie ruchu kolejowego i obsługi pasażerów zaplanowano na trzeci kwartał 2019 roku – poinformowały w czwartek PKP PLK.

Projekt realizowany jest w trybie „projektuj i buduj”. Wartość prac to prawie 81 mln zł.

Lepsza oferta dla podróżnych

Obecnie na terenie stacji Warszawa Główna wykonawca przygotowuje teren. Pracuje ciężki sprzęt, demontowane są tory. Równocześnie gromadzony jest materiał niezbędny do przebudowy stacji.

Jak informują PKP PLK przywrócenie ruchu kolejowego i obsługi pasażerów na stacji Warszawa Główna pozwoli na stworzenie lepszej oferty dla podróżnych i zwiększenie możliwości warszawskiego węzła kolejowego.

Dwa nowe perony

Nowa Warszawa Główna będzie miała dwa nowe trzystumetrowe perony położone bliżej Al. Jerozolimskich z zapewnionym wejściem od strony ul. Towarowej oraz nową kładką od Al. Jerozolimskich. Kładka będzie wyposażona w rampy dla rowerów oraz cztery windy, w tym dwie na wejściu od ulicy.

Na każdym peronie zaplanowano cztery wiaty, system informacji pasażerskiej i ławki. Przed stacją zamontowane zostaną stojaki dla rowerów oraz wyznaczone zostaną miejsca parkingowe. Stacja zostanie dostosowana do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone