SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Oferował apartament nad morzem, pobierał zaliczki i znikał. Jest areszt

zdjęcie ilustracyjne / fot. Mazowiecka Policja

Policjanci zatrzymali 21-latka z Wyszkowa, który oferował w internecie wynajem rzekomego apartamentu nad Bałtykiem. Do oferty dołączał fotografie obiektów znalezionych w sieci, a w ramach rezerwacji pobierał zaliczki i zaraz potem kontakt się z nim urywał.

Jak poinformował w piątek kom. Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, 21-latek w środę trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał 11 zarzutów oszustw oraz kradzieży. Grozi mu do 8 lat więzienia.

– Mężczyzna przez kilka miesięcy publikował na portalu internetowym ogłoszenia o wynajmie apartamentu nad Bałtykiem, którego nie był właścicielem i nie mógł też nim rozporządzać – poinformował rzecznik. Dodał, że zdjęcia apartamentu towarzyszące ofercie 21-latek brał z innych stron oferujących mieszkania na wynajem. W ramach rzekomej rezerwacji pobierał zaliczki w wysokości 200-500 zł. Potem kontakt z nim się urywał.

Nieuczciwy pomysł na zarobek

 – W trakcie przesłuchania wyszkowianin tłumaczył, że sam chciał jechać z dziewczyną nad morze. Kiedy osoba wynajmująca apartament poprosiła go o zaliczkę, wtedy zrezygnował z oferty, ale pomyślał, że to dobry sposób na zarobek – przekazał rzecznik.

21-latek oszukiwał także na sprzedaży innych towarów przez internet. Jesienią mężczyzna zaczął oferować telefony komórkowe. Tym razem zaliczki przed wysyłaniem towaru sięgały nawet do 1 tys. zł.

Śledczy ustalili też, że 21-latek na początku lutego ukradł ze sklepu w Wyszkowie kilkadziesiąt paczek papierosów różnych marek o wartości prawie 1 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał 11 zarzutów dotyczących oszustw oraz kradzieży. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy stale ustalają pokrzywdzonych, którzy padli ofiarą oszusta. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też:

Białołęka. Problemy z rejestracją pojazdu nie tylko przez COVID-19?

Usiłował zlecić zabójstwo 17 lat temu. 61-latek z Zielonki w więzieniu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone