SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Opiekowała się dwójką dzieci, jedno wypadło z wózka. Była pijana

fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali 37-latkę podejrzaną o narażenie swoich dzieci na bezpośrednią utratę życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu – poinformował rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy. Kobieta mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, opiekowała się swoim rocznym synkiem i 3-letnią córką.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ul. Puławskiej na Mokotowie. – Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego otrzymali informację, że chodnikiem, wzdłuż pasa ruchliwej jezdni szła chwiejąca się na nogach kobieta z dwójką dzieci – powiedział rzecznik.

37-latka na ręku niosła młodsze dziecko, które wcześniej wypadło jej z wózka. Drugą ręką trzymała się wózka. Za nią szła zatroskana dziewczynka, ubrana nieadekwatnie do panującej temperatury – podał.

Na miejsce przyjechali wezwani przez policjantów ratownicy medyczni, żeby sprawdzić stan zdrowia rocznego chłopczyka i 3-letniej dziewczynki – zaznaczył podkomisarz, dodając, że dzieci nie wymagały hospitalizacji ani pomocy ambulatoryjnej. – Były w dobrym stanie fizycznym, chociaż miały brudne ubranka – podkreślił policjant.

Wskazał, że funkcjonariusze, którzy przyjechali pod wskazany adres, zaopiekowali się dziećmi oraz poinformowali kobietę, że powodem interwencji jest zgłoszenie, iż z wózka wypadło jej dziecko.

Podczas badania 37-latki alkotestem okazało się, że miała ona znacznie ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce został wezwany 35-letni ojciec dzieci. Był trzeźwy i zobowiązał się właściwie nimi zaopiekować – dodał policjant.

Kobieta została zatrzymana i po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut narażenia dzieci na bezpośrednią utratę życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Za zarzucany czyn grozi jej do pięciu lat więzienia.

Czytaj też:

„Akt wandalizmu” na moście Poniatowskiego. ZDM komentuje

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone