SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

„Gaz nie daje tylu miejsc pracy, co węgiel”. Rząd z ofertą dla Ostrołęki

Teren, na którym ma powstać blok C ostrołęckiej elektrowni/fot. RDC

Premier odwiedzi Bełchatów i Ostrołękę – przedstawi plan dla elektrowni z tych miast. To deklaracja szefostwa Prawa i Sprawiedliwości dla posłów, którzy w ostatnich dniach zdecydowali się wrócić do sejmowego klubu partii rządzącej. Wczoraj zrobiła to Małgorzata Janowska z Bełchatowa, zaś tydzień wcześniej Arkadiusz Czartoryski z Ostrołęki.

Posłowie wstąpili w szeregi Partii Republikańskiej. Zdecydowali się na to po rozmowach z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim – mówił dziś w „Polityce w południe” w Radiu dla Ciebie szef nowo powstałej partii, Adam Bielan.

Pan premier obiecał posłom wizyty w Ostrołęce i Bełchatowie w najbliższym czasie i przedstawienie programów dla tych miast. Zamiana elektrowni w Ostrołęce zmiana z węgla na gaz wymaga przedstawienia jakiejś oferty dla tego miasta. Wielu mieszkańców liczyło na miejsca pracy przy elektrowni węglowej, przy gazowej tej pracy jest mniej – dodał

W Ostrołęce firmy Energa i Enea miały zbudować blok węglowy „C”, inwestycję jednak przerwano. Orlen, który przejął Energę zapowiedział, że w zamian powstanie tam elektrownia gazowa. Harmonogram zakłada zakończenie prac budowlanych pod koniec 2024 roku, a oddanie obiektu do użytku w 2025 roku.

Posłuchaj:

Polityka w południe: Adam Bielan

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone