SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Dwa kilometry w pół godziny – korki na S2 po zamknięciu zawrotki

fot. GDDKiA/Krzysztof Nalewajko

Dziś rano kierowcy utknęli w ogromnych korkach na ul. Puławskiej oraz na trasie S2 w Warszawie. Za nimi pierwszy poranny szczyt po zamknięciu zawrotki na węźle Puławska w związku z budową południowej obwodnicy miasta. Na pokonanie dystansu 2,5 kilometra potrzeba było pół godziny – mówią.

Zgodnie z planem zamknęliśmy zawrotkę na trasie S2 nad ulicą Puławską. W tej chwili kierowcy chcąc pojechać w kierunku centrum, korzystają z ronda pod wiaduktami S2. Przystępujemy do kolejnego etapu prac – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

Wykonawca będzie układał ostatnią, ścieralną warstwę nawierzchni na trasie głównej i dwóch łącznicach węzła Puławska. Następnie wykona oznakowanie poziome i pionowe i zamontuje urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto prowadzone będą roboty brukarskie – wyjaśniła Tarnowska.

Zamknięcie zawrotki na S2 w nocy z poniedziałku na wtorek spowodowało duże utrudnienia. Nie jest już możliwe skorzystanie z dodatkowego zjazdu z drogi ekspresowej w ulicę Puławską w stronę centrum. Kierowcy muszą korzystać z ronda pod wiaduktami S2. We wtorek około godziny 8:00 pokonanie około dwóch kilometrów na ul. Puławskiej zajmowało autem około pół godziny. Zator utworzył się również na samej ekspresówce.

Do końca czerwca obwodnica ma być gotowa

Od 22 grudnia kierowcy mają do dyspozycji ponad 15 kilometrów Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z nowym mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska.

Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, to ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.

Planowo cała południowa obwodnica ma być gotowa do końca czerwca tego roku.

Czytaj też:

Zawrotka na węźle Puławska do likwidacji? Mieszkańcy przeciwni

Budowa POW. Zawrotka na węźle Puławska zlikwidowana

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone