SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Chcą otwarcia przejścia do szkoły, ale nie ma zgody spółdzielni

fot. RDC

Do szkoły podstawowej przy ul. Tanecznej prowadzi tylko jedno wejście, a rodzice domagają się drugiego. Wszytko dlatego, że boją się o bezpieczeństwo swoich dzieci w ramach ewentualnej ewakuacji szkoły. Rodzice chcą, by otworzyć starą furtkę od strony ul. Puławskiej, którą zamknięto po remoncie placówki.

– Fajnie by było, gdyby furtka została przywrócona do użytku. To jest niebezpieczne, ponieważ zostało tylko jedno wyjście ewakuacyjne. W razie wypadku dzieci nie maja którędy uciekać. Trzeba nadrabiać 300 metrów, a wiadomo dzieci nie mają lekkich plecaków – mówią mieszkańcy.

Na otwarcie furtki nie zgadza się spółdzielnia mieszkaniowa, na terenie której znajduje się przejście. Tak przynajmniej uważa Robert Kempa – burmistrz Ursynowa. Jednocześnie zapewnia, że szkoła spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa.

– Śmiem twierdzić, że jest to jedna z najbezpieczniejszych placówek oświatowych, ponieważ jest dostosowana do najnowszych wymogów, które narzuca straż pożarna. W sytuacji, w której ten  ciąg byłby zachowany wówczas dochodziło by do pomieszania dzieci z osobami, które by przechodziły po chodniku. Bezpieczeństwo dzieci byłoby bardziej zagrożone niż jest obecnie – tłumaczy Robert Kempa.

Urząd dzielnicy zapowiedział także poszerzenie i wyremontowanie chodników, a również wybudowanie drogi rowerowej przy ulicach otaczających szkołę. Wszystko po to, by zmaksymalizować bezpieczeństwo uczniów.

Czytaj też:

Radni Warszawy zdecydowali. Na Muranowie będzie skwer „Zośki”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone