Warszawa się starzeje? Niemal 500 wolnych miejsc w śródmiejskich przedszkolach

  • 16.01.2024 08:11

  • Aktualizacja: 17:25 16.01.2024

W przedszkolach publicznych, których jest w Śródmieściu około dwudziestu, mamy już od dwóch lat prawie 500 wolnych miejsc — mówi burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens. Jak wskazują wskaźniki urodzeń zarówno Warszawa, jak i Śródmieście się starzeje. Najgorsza sytuacja jest w ścisłym centrum.

W warszawskim Śródmieściu jest blisko 500 wolnych miejsc w przedszkolach. Jak wskazują wskaźniki urodzeń zarówno Warszawa, jak i Śródmieście się starzeje. 

Burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens zapowiada, że nie ma w planach zamykać przedszkoli.

W przedszkolach publicznych, których jest w Śródmieściu około dwudziestu, mamy już  od dwóch lat prawie 500 wolnych miejsc. W tej chwili nie ma żadnych projektów, żeby któreś z przedszkoli miało być zamknięte — informuje Ferens.

Najgorzej w ścisłym centrum

Na frekwencje nie może narzekać jednak przedszkole nr 11 na Muranowie, gdzie w tym momencie jest około 10 wolnych miejsc na 100.

Dyrektor przedszkola Wanda Koter wskazuje, że inna sytuacja jest jednak w ścisłym centrum.

Sytuacja nie jest najgorsza, aczkolwiek od dwóch lat widzimy spadek. Do tej pory było tych dzieci sto i jeszcze dużo chętnych, którzy nie mogli się dostać do przedszkola. Gorsza sytuacja jest w ścisłym centrum, ponieważ tam jest mniej osób z małymi dziećmi, i tam najbardziej ich brakuje — mówi Koter.

W zeszłorocznej rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Warszawie wzięło udział ponad 18 tysięcy dzieci.

Czytaj też: Jedyna droga do szkół w Rembertowie prowadzi przez dziury i błoto [ZOBACZ]

Źródło:

RDC

Autor:

Miłosz Kuter/DJ