Wiadomości
Udostępnij:
Z Warszawy na lotnisko Fiumiciono w Rzymie bezpośrednio w dwie godziny
-
04.07.2023 10:23
-
Aktualizacja: 10:38 04.07.2023
Będzie można latać z Lotniska Chopina w Warszawie na Lotnisko Rzym-Fiumiciono. PLL LOT uruchamia na stałe połączenia do stolicy Włoch. Podróż potrwa mniej więcej dwie godziny. Rzym znajduje się w czołówce miast najchętniej odwiedzanych przez Polaków.
LOT dodaje do swojej siatki połączeń bezpośrednie loty z warszawskiego lotniska Chopin na Lotnisko Rzym-Fiumiciono. Jak podała spółka, loty będą wykonywane Boeingami 737 MAX 8, a podróż potrwa ok. dwóch godzin.
Pierwszy rejs z Lotniska Chopina na Lotnisko Rzym-Fiumicino zaplanowano na 30 października 2023 r. Boeing będzie startował w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty o godz. 7:15, a w środy, piątki i niedziele o godz. 16:30.
Loty powrotne z Rzymu będą odbywać się od wtorku do niedzieli o godzinie 19:40 oraz w poniedziałki o godzinie 10:25.
Powracające połączenie w siatce #PLLLOT. Od 30.10.2023 z Warszawy (WAW) codziennie do Rzymu (FCO). #flyLOT pic.twitter.com/CYGT210AIK
— Polskie Linie Lotnicze LOT (@LOTPLAirlines) July 4, 2023
W przyszłorocznym sezonie letnim LOT będzie latał z Warszawy do stolicy Włoch również od poniedziałku do niedzieli, z większą częstotliwością lotów porannych, jak i popołudniowych. Loty na tej trasie będą trwać około dwóch godzin.
Do Rzymu na lotnisko Fiumicino można też polecieć z lotniska Warszawa-Radom.
„Jako narodowy przewoźnik działamy ramię w ramię z polskim biznesem. W ostatnich dwóch latach nasi eksporterzy ulokowali we Włoszech towary o wartości przekraczającej 100 mld zł. Wierzę, że lepsza komunikacja ze stolicą tego wielkiego partnera gospodarczego Polski zapewni dalszy wzrost wymiany handlowej” – powiedział, cytowany w informacji prasowej, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Michał Fijoł.
Dodał, że Rzym jest również w czołówce miast najchętniej odwiedzanych przez Polaków. „Otwierając połączenie na trasie Warszawa – Rzym, odpowiadamy więc na oczekiwania pasażerów” – wskazał.
PLL LOT bezpośrednio latają do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. LOT w ubiegłym roku przewiózł 8 mln pasażerów, wykonując ponad 85 tys. lotów. Głównym akcjonariuszem PLL LOT jest Skarb Państwa, który ma 69,3 proc. udziałów w spółce. Drugim akcjonariuszem z 30,7 proc. jest Polska Grupa Lotnicza (PGL), należąca w 100 proc. do Skarbu Państwa.
Czytaj też: Ponad 1,7 tys. pasażerów w siedem dni. Lotnisko Warszawa-Radom podsumowało pierwszy tydzień działania
Źródło:
Autor:
RDC /PA