Kino Kosmos w Mławie jak śmietnik. Władze miasta rozważają zakaz wnoszenia jedzenia i napojów

  • 24.01.2024 18:37

  • Aktualizacja: 17:26 24.01.2024

Jeśli sytuacja się nie poprawi, możliwy zakaz wnoszenia popcornu i napojów do kina Kosmos w Mławie. Władze Mławy są oburzone zachowaniem mieszkańców. Po seansach na sali jest tak duży bałagan, że obsługa nie nadąża go sprzątać.

Kino Kosmos w Mławie jak śmietnik. Władze Mławy rozważają zakaz wnoszenia jedzenia i napojów na seanse, bo bałagan jest zbyt duży.

- Ilość porozrzucanych śmieci jest zatrważająca - mówi wiceburmistrz Mławy Szymon Zejer. - Po seansach jest dużo bałaganu, spowodowanego popcornem i napojami. Powoduje to, że pracownicy obsługi nie mogą nadążyć ze sprzątaniem pomiędzy seansami. Nosimy się również z zamiarem, analizujemy, czy w ogóle nie odstąpić od sprzedaży popcornu, napojów. Po głosach, które do nas dochodzą, mieszkańcy są bardzo zniesmaczeni tym faktem - tłumaczy.
  

- Szanujmy to co mamy, bo widok jest przykry - mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie Edyta Suszek. - Jest po prostu brudno. Martwimy się zaistniałą sytuacją, ponieważ już mamy kilka dziur w ścianach, mamy na filmiku dwóch nastolatków, małych 10-latków, którzy uderzają w ścianę i wgniatają płytę, rozlewane są na siedzenia napoje. Na przyszły miesiąc przesunęliśmy seanse, bo musimy mieć czas na sprzątnięcie - wskazuje.
   

Kino Kosmos to jedyne kino w Mławie. Jest po generalnym remoncie. Filmy można tam oglądać od października.

Czytaj też: Pierwszy żubr już w pokazowej zagrodzie w Mławie

Źródło:

RDC

Autor:

Alicja Śmiecińska/PL

Kategorie: