SŁUCHAJ ONLINE
MENU

ZTM: konsultacje ws. zmian w komunikacji na Woli od 10 grudnia

fot. ZTM

– Przygotowaliśmy propozycje zmian kursowania autobusów na Woli po uruchomieniu nowego odcinka II linii metra w tej dzielnicy. Zaczynamy konsultacje w tej sprawie – powiedział w czwartek na konferencji prasowej dyrektor stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek.

Chcemy, żeby metro stało się głównym transportem w tę część Warszawy – mówi Michał Piwowarski z ZTM. – W 10 minut będzie można dojechać ze stacji Księcia Janusza do stacji Świętokrzyska. Dzisiaj jadąc po południu autobusem 520 z metra Świętokrzyska można dojechać jedynie do Woli Ratusz, a mamy jeszcze 7 przystanków zanim dojedziemy do końcowej stacji. Czas przejazdu i pewność tego czasu przejazdu będzie na tyle atrakcyjna, że ludzie będą wybierać metro – dodaje.

W sumie zmiany czekają 26 linii autobusowych. Zniknie jedna linia 155. Pojawią się za to dwie dodatkowe – z Młynowa do Browarnej oraz z Karolina do Księcia Janusza. Największa rewolucja będzie jednak na bardzo ważnych liniach. Trasa 105 zakończy bieg dużo wcześniej – bo już na Rondzie Daszyńskiego. Linia 171, zamiast na Torwar, dojedzie tylko do Księcia Janusza. Na Torwar natomiast dotrze autobus numer 517.

Zgodnie z planem, metrem do Księcia Janusza dojedziemy w kwietniu. Wtedy też czekają nas największe zmiany w komunikacji naziemnej. – Niektóre jednak wejdą w życie szybciej – mówi Michał Piwowarski z ZTM.  -Część zmian, jak na przykład przywrócenie tras sprzed objazdów, będą wchodziły w momencie, kiedy będą otwierać się ulice nad budowanymi stacjami metra – dodaje.

Na razie ZTM przedstawił tylko swoje propozycje. – Chcemy jeszcze poznać zdanie mieszkańców. Szykujemy konsultacje – mówi Paweł Mudant z ZTM – Chcemy zorganizować kilka spotkań z mieszkańcami jak również poprzez maile, czat z dyrektorem  – dodaje.

Konsultacje rozpoczną się 10 grudnia. Wszystkie szczegóły na ten temat oraz proponowane zmiany znajdziemy na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

Czytaj też: Tramwaje Warszawskie odpowiadają na postulat władz Woli

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone