SŁUCHAJ ONLINE
MENU

W weekend zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej

Prace drogowe, zdj. ilustracyjne/fot. ZDM

W piątek, ok. godz. 22 zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej przy centrum handlowym – zapowiedział w środę stołeczny ratusz. W weekend warszawscy drogowcy wymienią też nawierzchnię ulic Ołówkowej i Parowcowej, a roboty na ul. Grójeckiej spowodują zamknięcie przejazdów przez torowisko.

Miasto poinformowało w środę o planowanych zmianach w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej. Zgodnie z zapowiedziami, w piątek, 3 lipca, ok. godz. 22 wykonawca budowy II linii metra wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na ul. Górczewskiej w rejonie budowanego szybu demontażowego dla tarcz TBM.

W związku z tym, kierowcy jadący od strony ul. Księcia Janusza znowu będą mogli dojechać do centrum handlowego. „Na odcinku pomiędzy ul. Góralską a wschodnim wjazdem do centrum handlowego (z sygnalizacją świetlną) ruch będzie się teraz odbywał dwoma pasami” – poinformowano w komunikacie. Wyjaśniono, że jeden z nich będzie służył do skrętu na teren centrum handlowego, a drugim prosto – w kierunku Bemowa – pojadą tylko autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle.

Na części ulic zostanie wymieniona nawierzchnia

Ponadto w weekend drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich wymienią nawierzchnię ulic Ołówkowej i Parowozowej na Białołęce. „Od piątku, 3 lipca, ok. godz. 22 do poniedziałku, 6 lipca, ok. 4 rano zamknięta dla ruchu będzie jezdnia na odcinku od ul. Polnych Kwiatów do Wałuszewskiej” – podano. Jak dodano, połączenie z ul. Ołówkową stracą ulice Piskląt i Insurekcji – wytyczone zostanie tymczasowe połączenie ul. Wałuszewskiej z ul. Insurekcji.

Objazd będzie prowadził ul. Polnych Kwiatów. Autobusy linii 176 i N64 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Bohaterów – Klasyków – Fletniowa – Parcelacyjna – Jeżowskiego.

Miasto przypomniało jednocześnie, że od początku tygodnia ul. Grójecką i al. Krakowską nie kursują tramwaje. Zmieniły się też trasy linii: 7, 9, 15 i 25, a kursowanie tramwajów linii 14 zostało zawieszone, a pasażerów wożą autobusy linii zastępczej Z-9.

Prace drogowe także na przejazdach przez torowiska

Stołeczny magistrat wyjaśnia, że wstrzymanie ruchu tramwajów jest związane z pracami na przejazdach przez torowisko. Tramwajarze wyremontują dwa przejazdy. „W pierwszej kolejności, od soboty, 4 lipca, zamknięty będzie przejazd przy ul. Dickensa” – podano.

W tym czasie, jak wyjaśniono, nie będzie można bezpośrednio skręcić w lewo z ul. Grójeckiej w ul. Dickensa – za skrzyżowaniem, po jego południowej stronie, zostanie uruchomiona tymczasowa zawrotka, natomiast jadący ul. Dickensa będą musieli skręcić na skrzyżowaniu w prawo.

W kolejnym etapie, od 13 do 21 lipca, prace przeniosą się na przejazd przy ul. Korotyńskiego” – wskazano i zaznaczono, że także wtedy za skrzyżowaniem będzie tymczasowa zawrotka.

Ratusz zaznacza, że zakres przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej, Racławickiej i Harfowej obejmuje również przebudowę torowiska tramwajowego i przejazdu przez tory.

W poniedziałek, 6 lipca, ok. godz. 8 wykonawca prac zamknie obydwie zawrotki przez torowisko na wysokości Racławickiej, a ruch skieruje na tymczasowy przejazd wybudowany po północnej stronie skrzyżowania – kierowcy jadący ul. Grójecką z obydwu kierunków będą mogli tu zawrócić” – poinformował stołeczny magistrat.

Czytaj też:

Wypadek na S8. Przywrócenie stałej organizacji ruchu jeszcze dziś?

Głuchy. Karambol na S8. Dwie osoby ranne po zderzeniu sześciu aut

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone