SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Rozpoczął się weekend cudów”. Finał Szlachetnej Paczki

fot. Pixabay

W sobotę rozpoczął się finał Szlachetnej Paczki – samochody z prezentami wyjechały do tysięcy potrzebujących rodzin. Prezenty po całej Polsce rozwożone będą do późnych godzin niedzielnych. Trafią do prawie 17 tys. rodzin.

Mimo deszczowej pogody, w magazynach Szlachetnej Paczki w Krakowie i w Warszawie panuje radosna, świąteczna atmosfera. Gra muzyka świąteczna. Wolontariusze z zapałem pakują do samochodów paczki dla kolejnych rodzin.

Rozpoczął się weekend cudów – ta nazwa nie jest na wyrost – powiedziała PAP prezes Szlachetnej Paczki Joanna Sadzik. Do magazynów z prezentami przyjeżdżają darczyńcy i mogą porozmawiać z wolontariuszami odpowiedzialnymi za rodziny, które darczyńca wsparł. Bywa, że pomoc darczyńców nie ma charakteru jednorazowego, lecz długofalowy, bo ofiarodawca na przykład pomaga danej osobie lub rodzinie w znalezieniu pracy czy w przygotowaniu biznesplanu.

12 tys. wolontariuszy

W tegoroczną 18. edycję projektu zaangażowało się 12 tys. wolontariuszy. Ponad 16,7 tys. zostało wyselekcjonowanych z blisko 30 tys. odwiedzonych domów. Historie potrzebujących rodzin znalazły się na stronie internetowej Paczki – tu darczyńca mógł wybrać rodzinę, której chce pomóc.

Akcja Szlachetna Paczka jest organizowana od 2001 r. Podczas poprzedniej edycji pomoc dotarła do około 20 tys. potrzebujących rodzin. 18. Szlachetną Paczkę wspierają m.in. gwiazdy, znani sportowcy, ale też para prezydencka – Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

„Szlachetna Linia”

Z tej okazji Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie uruchomiły specjalną „Szlachetną Linię” autobusową. Linia ta kursowała w sobotę między magazynem Szlachetnej Paczki w Piasecznie, przy ul. Julianowskiej 37, a pętlą przy Dworcu Centralnym.

Szlachetna Linia to darmowy transport zabytkowym autobusem, który pomieści około 100 wolontariuszy uczestniczących w „weekendzie cudów”.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone