SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Przedszkola i żłobki w Ostrołęce zamknięte przynajmniej do 15 maja

Zdjęcie ilustracyjne/fot. archiwum RDC

Zerówki w szkołach, przedszkola i żłobek miejski w Ostrołęce nie zostaną otwarte 6 maja. Prezydent miasta zdecydował, ze pozostaną zamknięte do co najmniej połowy miesiąca. Przyczyną jest – jak pisze w oświadczeniu – duże ryzyko zachorowań.

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik w swoim oświadczeniu napisał, że ze względu na wysokie ryzyko zarażenia koronawirusem na ten moment nie widzi możliwości uruchomienia publicznych placówek w sposób gwarantujący zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom oświaty. Dodał, że nie opublikowano do tej pory precyzyjnych wytycznych ani rozporządzeń.

W oświadczeniu prezydenta czytamy, że przy „28 szkołach i placówkach oświatowych, ponad 11 000 uczniów i ponad 2 000 pracowników, nie jesteśmy w stanie „na środę” zagwarantować wszystkim maseczek, płynów do dezynfekcji, rękawiczek i innych środków ochrony osobistej”.

„Nie widzę nauczyciela w grupie 4-latków, który w pełnym rynsztunku ratownika medycznego będzie prowadził zajęcia opiekuńcze przez kilka godzin” – pisze Kulik.

Nie ma tez mowy, by na 6 maja Ostrołęka zagwarantowała dodatkową liczbę pomieszczeń dla dzieci, które pozwoliłyby zmniejszyć zagęszczenia w grupach.

Prezydent wyraził tez gotowość do przyznania „Nagrody Prezydenta” osobie, która wymyśli sposób na wyjaśnienie 12-osobowej grupie 4-latków, że powinny zachować dwumetrowy dystans i nie wkładać rąk czy zabawek do ust.

Czytaj też: R. Trzaskowski: otwarcie przedszkoli i żłobków 6 maja jest niemożliwe

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone