SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

„Piłsudskim” do Warszawy. Pociąg na cześć marszałka już na torach

fot. RDC

Piłsudskim z Krakowa do Warszawy. Dziś po raz pierwszy na tory wyjechał pociąg Intercity nazwany na cześć marszałka. Uroczyste nadanie nazwy odbyło się na dworcu w Krakowie w związku ze 103. rocznicą odzyskania niepodległości. To wspólna inicjatywa PKP Intercity i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Józef Piłsudski to ważna postać historyczna – mówił prezes kolejowej spółki Marek Chraniuk. – Przyczynił się do odzyskania niepodległości, stąd chcieliśmy uczcić nazwą Marszałka. 103. rocznica odzyskania niepodległości, za moment będzie święto, więc myślę, że dla wszystkich taka niespodzianka przed 11 listopada – wyjaśnił.

Krakowski dworzec kolejowy również nosi imię marszałka Piłsudskiego – przypominał Chraniuk. – Więc wkomponowaliśmy się. Wiadomo, że Legiony, to też kojarzy się z Krakowem, z powstaniem Legionów na tych terenach, ale również to, że Marszałek Piłsudski też w tym rejonie działał prężnie i moim zdaniem jest to najlepszy kierunek – dodał.

Pociąg będzie kursować od poniedziałku do soboty między Krakowem Głównym a Warszawą Gdańską, ruszając z Krakowa o 8:45 i dojeżdżając do stolicy o 12:14.

W odwrotnym kierunku będzie jeździć od poniedziałku do piątku i w niedziele, startując o 17:00 z Warszawy Gdańskiej i kończąc bieg w Krakowie Głównym o 20:20.

Czytaj też:

Marsz Niepodległości. Sąd oddalił skargę Prokuratora Generalnego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone