SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Grzywna za obraźliwe transparenty na meczu. Legia zapłaci 50 tys. zł

fot. Maciej Puchłowski/Polscy Kibice, Facebook

Komisja Ligi nałożyła na Legię Warszawa grzywnę w wysokości 50 tysięcy złotych za niewłaściwe zachowanie kibiców w meczu 21. kolejki ekstraklasy z ŁKS Łódź. Na trybunie północnej, tzw. „Żylecie”, wywieszono obraźliwe transparenty. Komisja Ligi zdecydowała nie tylko o grzywnie, ale również o nałożeniu zakazu wejścia na najbliższy mecz ekstraklasy w Warszawie na wszystkie osoby, które w trakcie meczu z ŁKS-em znajdowały się na „Żylecie”.

Na trybunie zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów stołecznej drużyny pojawił się transparent w języku francuskim, adresowany do francuskiego biznesmena Gregoire Nitota, właściciela firmy Sii Polska, który prowadzi negocjacje w sprawie zainwestowania w występującą obecnie na czwartym szczeblu rozgrywkowym Polonię Warszawa. „Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje” – głosił napis na banerze.

Wcześniej sympatycy Legii rozpoczęli w internecie akcję, która miała zniechęcić Nitota do inwestycji w mającą olbrzymie kłopoty finansowe Polonię oraz stawiającą w złym świetle firmę, którą kieruje.

Oprócz transparentu pod adresem francuskiego biznesmena, na stadionie Legii pojawił się w niedzielę również drugi. „Kisiel won z Legii” – to hasło skierowane pod adresem 17-letniego piłkarza Jakuba Kisiela, który niedawno trafił na Łazienkowską z… Polonii.

Zakaz wejścia na mecz kibiców z „Żylety”

Komisja Ligi zdecydowała nie tylko o grzywnie, ale również o nałożeniu zakazu wejścia na najbliższy mecz ekstraklasy w Warszawie na wszystkie osoby, które w trakcie meczu z ŁKS-em znajdowały się na „Żylecie”.

Kluby biorące udział w rozgrywkach ekstraklasy zobowiązane są dbać o jej wizerunek i prestiż oraz wspólnie budować jakość rozgrywek. Niedopuszczalnym i wysoce nagannym jest zachowanie kibiców Legii, którzy po pierwsze grożą młodemu zawodnikowi ich akademii, a po drugie grożą potencjalnemu sponsorowi innego klubu. Komisja Ligi wskazuje, że klub jako organizator imprezy masowej ma obowiązek reakcji na niedozwolone zachowanie swoich kibiców. Legia Warszawa nie podjęła tymczasem żadnych działań mających na celu usunięcie transparentów z niedopuszczalnymi treściami – powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki, cytowany w komunikacie.

Kibice (…) przekroczyli dopuszczalne granice dopingu. Działanie Komisji Ligi powinno być w takich sytuacjach ostatecznością. Negatywnych zdarzeń, które wystąpiły na meczu, klub mógł bowiem uniknąć. Wzajemny antagonizm kibiców drużyn z jednego miasta jest zrozumiały, jednak nie może przybierać form niezwiązanych z rywalizacją na boisku. Komisja Ligi apeluje do wszystkich podmiotów zajmujących się organizacją rozgrywek piłkarskich w Polsce, o współpracę w zakresie bezpieczeństwa na stadionach i niedopuszczania do podobnych sytuacji – dodał.

Kara dla ŁKS-u

Kary nie uniknął również ŁKS, który w związku z niewłaściwym zachowaniem swoich kibiców będzie musiał zapłacić 15 tysięcy złotych.

W środę zdecydowano także o zakazie wejścia na najbliższy mecz ekstraklasy w Gdyni dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z Cracovią znajdowały się na trybunie „Górka”.

Na tej trybunie dopuszczano się zachowań polegających na szczególnie wulgarnym obrażaniu właściciela klubu. Ponadto w trakcie meczu wywieszony został transparent z obraźliwymi treściami w stosunku do właściciela i pracownika klubu – wyjaśniono.

Z kolei szkoleniowiec Rakowa Częstochowa Marek Papszun został zdyskwalifikowany na najbliższe dwie kolejki, ponieważ w trakcie spotkania z Lechem Poznań został usunięty z ławki trenerskiej.

Czytaj też: Komisja Ligi zajmie się sprawą transparentów na stadionie Legii

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone