SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Był poszukiwany od pięciu lat. Podszywał się za swojego bliźniaka

Był poszukiwany od 5 lat. Podszywał się za swojego bliźniaka/zdjęcie ilustracyjne/fot. Pixabay

Policjanci z warszawskiej Pragi Północ podczas patrolu zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który od pięciu lat był poszukiwany – poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko. Dodała, że mężczyzna, aby uniknąć zatrzymania podawał się za swojego bliźniaka.

Komisarz Paulina Onyszko poinformowała, że zatrzymany 46-latek był poszukiwany od 2017 roku. – Miał na swoim koncie liczne przestępstwa dotyczące oszustw i kradzieży – zaznaczyła.

– W związku z tym, że mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości stale zmieniając adresy zamieszkania, Prokuratura Rejonowa w Lesznie, dla Warszawy Ochoty i Żoliborza wydały zarządzenia o ustalenie jego miejsca pobytu do celów prawnych. Ponadto Sąd Rejonowy w Bydgoszczy i Lesznie oraz Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu i Wołominie wydały cztery postanowienia o ściganiu 46-latka listami gończymi. Miał on do odbycia karę 300 dni pozbawienia wolności – tłumaczyła.

Poszukiwania zakończone sukcesem

Dzielnicowi z północnopraskiej komendy otrzymali informację, że poszukiwany 46-latek może ukrywać się na warszawskiej Pradze Północ. – Mundurowi w trakcie obchodu sprawdzali miejsca, w których mężczyzna mógł być widziany – podkreśliła. Dodała, że dzięki ich pracy kilka dni temu udało się zatrzymać 46-latka przy ulicy Inżynierskiej.

– Dzielnicowi potwierdzili tożsamość mężczyzny w policyjnych bazach danych. Ten przyznał się, że wiedział o jego poszukiwaniach. Aby pozostać na wolności podawał się za swojego brata bliźniaka – podała.

– Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych dzielnicowi doprowadzili mężczyznę do zakładu karnego na Białołęce, gdzie spędzi najbliższe miesiące – dodała komisarz Paulina Onyszko.

Czytaj też: Nie żyje 13-latek wyłowiony wczoraj z kąpieliska koło Legionowa 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone