Remis Radomiaka w meczu z Piastem w 7. kolejce

• 02.09.2023 17:08

• Aktualizacja: 17:43 02.09.2023

Radomiak Radom zremisował u siebie 1:1 z Piastem Gliwice w 7. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy. Po tym spotkaniu Zieloni z dziesięcioma punktami awansowali na 4. miejsce w tabeli.

Wynikiem 1:1 zakończył się mecz Radomiaka z Piastem w 7. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze. W 4. minucie do "bezpańskiej" piłki w polu karnym dopadł Lisandro Semedo, jednak jego mocny strzał odbił Frantisek Plach. Za moment szansę na objęcie prowadzenia miał Piast, lecz Jorge Felix nie wykorzystał błędu gospodarzy przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego.

W 13. minucie Michael Ameyaw znalazł się w sytuacji sam na sam z Albertem Posiadałą, który dobrze skrócił kąt i nogą obronił strzał zawodnika Piasta. Szansę na gola miał jeszcze Jorge Felix, ale jego dobitka była niecelna.

Potem obydwa zespoły przeprowadziły kilka niezłych akcji, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką. Najbliżej powodzenia był w 40. minucie Ameyaw, który po serii dryblingów w polu karnym oddał groźny strzał odbity przez Posiadałę nogą.

Bramkarz Radomiaka uratował swój zespół przed stratą gola w 44. minucie, gdy efektowną paradą obronił strzał głową Jakuba Czerwińskiego. Za chwilę, w ogromnym zamieszaniu w polu karnym Radomiaka, Jorge Felix nie trafił dobrze w piłkę.

Odważna druga połowa

W drugiej połowie odważniej zaatakowali radomianie i w 54. minucie objęli prowadzenie. Dawid Abramowicz dośrodkował z lewego skrzydła, a Pedro Henrique strzałem głową posłał piłkę do siatki.

Chwilę później wynik mógł podwyższyć Lisandro Semedo, który ograł Czerwińskiego, lecz gdy miał już przed sobą tylko Placha, oddał fatalny, niecelny strzał.

W 71. minucie Mateusz Cichocki trafił łokciem w twarz wyskakującego do pojedynku główkowego Jorge Feliksa i arbiter – po obejrzeniu zdarzenia na monitorze – podyktował rzut karny. Ponieważ etatowy wykonawca "jedenastek" w Piaście Patryk Dziczek został chwilę wcześniej zmieniony, rzut karny pewnym strzałem wykorzystał Michał Chrapek. Dla Piasta była to czwarta "jedenastka" wykorzystana w tym sezonie.

Obydwa zespoły do końca walczyły o zwycięstwo, jedni i drudzy mieli okazje, aby przechylić szalę na swoja stronę, ale gole już nie padły. Dla Piasta był to już piąty remis w tym sezonie, dla Radomiaka pierwszy.