Wiadomości
Udostępnij:
"Nasze zdrowie, nasza przyszłość": Instytut Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym (IPCC) walczy z chorobami cywilizacyjnymi poprzez edukację i dialog polityczny
-
22.02.2024 14:51
-
Aktualizacja: 10:26 23.02.2024
"Nasze zdrowie, nasza przyszłość" to projekt, który nie tylko edukuje, ale daje młodym szansę na zmiany społeczne. Instytut Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym (IPCC) zaprasza młodzież do udziału w trzech intensywnych (bezpłatnych) zjazdach w Warszawie, gdzie w lutym i marcu br. będą kształtować przyszłość zdrowotną kraju, zadając pytania politykom i prezentując własne projekty. Nasz projekt to szansa na rewolucję w myśleniu o zdrowiu!
Instytut Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym (IPCC) rozpoczął realizację nowego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej o nazwie "Nasze zdrowie, nasza przyszłość", skupiony na przeciwdziałaniu chorobom cywilizacyjnym. Choroby te stanowią obecnie poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Projekt skupia się na edukacji społeczeństwa, dialogu z decydentami oraz promocji zdrowego stylu życia, reagując na rosnące zagrożenie chorobami cywilizacyjnymi, związane m.in. z siedzącym trybem życia, używkami, stresem i osamotnieniem.
Choroby cywilizacyjne często nazywa się chorobami XXI wieku. Badania wskazują, że obecnie około 80% zgonów ma związek z chorobami cywilizacyjnymi, a w samej tylko Polsce choroby np. układu krążenia (które są zaliczane do grupy chorób cywilizacyjnych) odpowiadają za ponad 50% zgonów w ostatnich latach.
Wybrani uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w trzech zjazdach w Warszawie (luty - marzec), spotykając się z ekspertami, politykami i decydentami w zakresie zdrowia publicznego. Spośród całej puli zgłoszeń, zostanie wybranych 48 uczestników, którzy podzieleni na 2-3-osobowe zespoły będą mieli okazję na zdobycie cennego doświadczenia.
Podczas pierwszego zjazdu (16-18 lutego) uczestnicy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów takich jak dr Piotr Toczyski - wykładowca Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, p. Ela Konior - certyfikowana nauczycielka MBSR rekomendowana przez Polski Instytut Mindfulness oraz prezes Fundacji Polska Debatuje dr Konrad Kiljan. Tematy warsztatów dotyczyły tematu chorób cywilizacyjnych, przemawiania publicznego, zdrowego odżywania oraz zarządzania stresem. W czasie pomiędzy pierwszym a drugim zjazdem uczestnicy przygotują pytania do debaty z politykami. Drugi zjazd (8-10 marca) skupi się na bezpośrednim dialogu z decydentami oraz sesji Q&A, umożliwiając uczestnikom zadawanie pytań i wymianę opinii na temat stanu polityki zdrowotnej kraju.
Trzeci i ostatni zjazd (22-24 marca) będzie kulminacyjnym momentem projektu, podczas którego uczestnicy zaprezentują swoje projekty promujące przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym. Spotkają się również z przedstawicielami Ministerstwa, prezentując efekty swojej pracy i rekomendacje.
"Nasze zdrowie, nasza przyszłość" oferuje młodym ludziom nie tylko edukację, ale także realną szansę na wpływanie na zmiany społeczne i zdrowotne. Organizator wydarzenia - Instytut Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym angażuje się w edukację nieformalną i realizację projektów europejskich, koncentrując swoje działania na młodzieży. Organizuje warsztaty, debaty i wydarzenia edukacyjne, promując zdrowy styl życia i przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym. Wspiera także rozwój kompetencji miękkich i twardych młodzieży, pomagając w walce z bezrobociem oraz dbając o zdrowie psychiczne i równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Link do naszych social media: www.facebook.com/profile.php?id=100081504276297
Kategorie: