MAZOpikniki na Mazowszu. Raciąż gospodarzem pierwszej imprezy

  • 20.05.2023 10:35

  • Aktualizacja: 06:36 22.05.2023

MAZOpikniki na Mazowszu z okazji 25-lecia istnienia samorządu. Pierwszy impreza już dziś w Raciążu. W programie m.in. warsztaty taneczne, występy kabaretowe czy miasteczko zdrowia. Atrakcje dla siebie znajdą zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy regionu.

Z okazji 25-lecia istnienia samorządu na Mazowszu od dziś do września w różnych miejscach organizowane będą MAZOpikinik. Gospodarzem pierwszego jest Raciąż.

Na pikniku będzie można wykonać proste, ale bardzo ważne badania jak pomiary cukru czy cholesterolu. Będzie też strefa warsztatowa. Raciąż jest fajnym miejscem, jest dużo zabytków, są tu rzeczy, których gdzie indziej na Mazowszu nie zobaczymy – zaprasza burmistrz Mariusz Godlewski.

MAZOpikników odbędzie się w sumie piętnaście.

– Rozpoczynamy pierwszym piknikiem już w tę sobotę. Spotykamy się w Raciążu. W kolejnym tygodniu będziemy w Lelisie. Do końca września będziemy podróżować z piknikami po całym naszym województwie. W planach jest Stanisławów, Szydłowiec, Przasnysz, Węgrów, Siedlce, Radom, Garwolin, Opinogóra i wiele innych miast – mówi rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska.

MAZOpiknik w Raciążu zaplanowano w parku miejskim przy Miejskim Centrum Kultury do godz. 11:00.

Czytaj też: Biały łoś porzucony przez matkę w lesie k. Sochaczewa. Znaleźli go myśliwi [ZOBACZ]

Źródło:

RDC

Autor:

Alicja Śmiecińska/PA