Dariusz Kowaluk sportowcem lipca 2021 w plebiscycie Radia dla Ciebie!

• 16.08.2021 11:35

• Aktualizacja: 14:15 30.08.2022

Mistrz Olimpijski sportowcem lipca na Mazowszu. Dariusz Kowaluk wygrał plebiscyt "Magazynu sportowego" RDC. Pokonał innych mazowieckich olimpijczyków - pływaka Krzysztofa Chmielewskiego i wioślarkę Agnieszkę Kobus-Zawojską.
Dariusz Kowaluk wystąpił w biegu półfinałowym sztafety mieszanej i spisał się bardzo dobrze. Polacy bez problemu awansowali do finału, bijąc przy tym rekord Europy. Finał zawodnik AZS-u AWF-u Warszawa obejrzał z trybun, a jego koledzy i koleżanki wywalczyli pierwsze dla Polski złoto w Igrzyskach w Tokio. Kowaluk wystartował też w sztafecie 4x400 metrów mężczyzn. Polacy zajęli w niej piąte miejsce.

W plebiscycie biegacz wyprzedził rewelacyjnego pływaka Uczniowskiego Klubu Sportowego Muszelka. Zaledwie 17-letni Krzysztof Chmielewski awansował do finału na 200 metrów stylem motylkowym i zajął ostatecznie ósme miejsce. Ćmielewski obiecuje, że na kolejnych Igrzyskach powalczy o medal.

Na trzecim miejscu srebrna medalistka Igrzysk w wioślarstwie. Agnieszka Kobus-Zawojska wraz z koleżankami z czwórki podwójnej wywalczyła pierwszy dla Polski medal podczas igrzysk. To drugi medal olimpijski zawodniczki AZS AWF Warszawa - pięć lat temu w Rio de Janeiro zdobyła brąz.

Już można zgłaszać kandydatów na sportowca sierpnia na Mazowszu - wystarczy wysłać maila na adres sport@rdc.pl