SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Stolica inaczej. „Pokój na lato” w Muzeum Powstania Warszawskiego

fot. RDC

Koncerty, warsztaty i spacery po stolicy – to atrakcje, które czekają na odwiedzających „Pokój na lato”, który Muzeum Powstania Warszawskiego otworzyło 19 maja. – To próba opowiedzenia współczesności i rozkochania w stolicy – powiedział dyrektor placówki Jan Ołdakowski.

„Pokój na lato” to – jak podaje Muzeum Powstania Warszawskiego – „letni pawilon kulturalny, miejsce spotkań dla spragnionych odpoczynku wśród zieleni, wiedzy o Warszawie, sezonowej kuchni, spacerów i warsztatów”. 19 maja – w Noc Muzeów – po raz czwarty został on otwarty na skarpie przy budynku placówki.

Inny sposób postrzegania miasta

Muzeum koncentruje się na historii, tu chcemy pokazać inny sposób patrzenia na miasto teraz – mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

Otwarcie „Pokoju” uświetnił koncert Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej z utworami w stylu bossa novy, w premierowych tanecznych aranżacjach, które wykonali wokaliści Gaba Kulka oraz Michał „Bunio” Skrok. Koncerty w „Pokoju” zagrali także m.in. Fisz Emade Tworzywo, Mikromusic, Miuosh z Kasią Nosowską oraz The Dumplings.

Wizyty w „Pokoju” są także okazją do wzięcia udziału w spotkaniach i warsztatach, m.in. florystycznych, rzeźbiarskich czy wikliniarskich.

Nauka architektury

Jak zapowiedział Ołdakowski, zaplanowana jest także seria spacerów „przed pracą”, a „ludzie, którzy biorą w nich udział, obserwują ptaki, rozpoznają drzewa, uczą się architektury”. Przygotowano również ofertę dla tych, „którzy po pracy chcą tu przyjść – będą to wykłady architektoniczne, warsztaty o bardzo różnej tematyce”.

Dyrektor placówki zwrócił uwagę także na miejsce, w którym usytuowany został „Pokój na lato”. – To jest taki kawałek Warszawy (…) jeszcze zielony od czasów zniszczeń powstania warszawskiego (…), więc chcemy, żeby to miejsce żyło z szacunkiem do zieleni; uczymy też wykorzystania tych skrawków zieleni, których jest coraz mniej w takiej dzielnicy jak nasza – podkreślił.

Otwarcie hotelu dla kwiatów

W programie „Pokoju” przewidziano także spotkania z zakresu mediów społecznościowych, rozmowy o stolicy, warsztaty jogi. Otwarty zostanie także „Pensjonat roślinka”, czyli bezpłatny hotel dla kwiatów, gdzie będzie można darmowo zostawić je na przykład na czas wakacyjnego wyjazdu.

„Pokój na lato” będzie czynny do 31 sierpnia, codziennie od godz. 11:00 do ostatniego gościa; jedynie w każdy wtorek rozpocznie działalność od godz. 16:00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny; na warsztaty obowiązuje rejestracja.

Pełny program wydarzeń dostępny na profilach Pokoju na Lato w mediach społecznościowych.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone