SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Szydłowiec. Po 30 latach odnaleźli swojego biologicznego syna

fot. www.wallpaperflare.com

Po 30 latach odnaleźli swojego biologicznego syna. Państwo Z. z okolic Szydłowca nie wiedzieli, że wychowali nie swoje dziecko. Prawdopodobnie do zamiany noworodków doszło w radomskim szpitalu. Sprawa wyszła na jaw 4 lata temu, gdy Maciej Z. zginął w pożarze pustostanu. Badania DNA wykazały, że nie był on biologicznym synem rodziców, którzy go wychowali.

Odnaleźć prawdziwego syna udało się dzięki pomocy internetowej redakcji „Zaginieni przed laty” – mówi jej rzeczniczka Iga Ore-Ofe. – Nasza strona to sieć kontaktu. I faktycznie strona, która zajmowała się adopcjami i „Zaginieni przed laty” zaczęliśmy łączyć swoje kontakty. Okazało się, że prywatna osoba jest w stanie pomóc w dojściu do prawdopodobnego biologicznego syna. Oczywiście zostały sprawdzone wszystkie możliwe dzieci, które się urodziły tego dnia. Było mnóstwo teorii, ale udało się – wyjaśnia.

Redakcja „Zaginieni przed laty” nie podaje informacji, czy doszło już do spotkania rodziny Z. z odnalezionym synem. Jednakże zdaniem psychologa prof. Józefa Czaplińskiego, odbudowanie więzi rodzinnych po tak długim czasie nie jest możliwe.

Jednak takie silne związki formują głównie wspólne doświadczenia życiowe. U nich tego nie ma, więc trudno przewidywać, żeby z takiej pierwszej euforii odnalezienia się, pozostało jeszcze coś, co mogłoby scementować związek rodziców z tym 30-letnim, dorosłym już dzieckiem – mówi Józef Czapliński.

Sprawa zamiany dzieci w radomskim szpitalu zostanie także zgłoszona organom ścigania.

Czytaj też: Prawie 40 skrajnie wyczerpanych psów na posesji w pow. garwolińskim

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone