SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Paprocki in Memoriam”. Wybitni soliści w hołdzie Mistrzowi

Adam Zdunikowski/fot. RDC

Najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz utwory liryki sakralnej. 26 września w Filharmonii Narodowej odbędzie się koncert „Paprocki in Memoriam” zatytułowany „Polscy tenorzy w hołdzie Mistrzowi”. Wystąpią wybitni soliści – zapowiedział na naszej antenie tenor i organizator Adam Zdunikowski.

Wystąpią, moim zdaniem, najlepsi w tej chwili tenorzy polscy średniego pokolenia, czyli ci, którzy są najlepsi w swoim okresie, którzy najwięcej śpiewają. Rzeczywiście to są osoby, które się przewijają na polskim, a również zagranicznym rynku. Będzie to Rafał Bartmiński, Łukasz Załęski, to jest przy okazji laureat pierwszej nagrody pierwszej edycji konkursu im. Bogdana Paprockiego, Tadeusz Szlenkier i Dominik Sutowicz. Każdy z innego miasta, każdy pracujący w innym teatrze – podkreślał w „Poranku RDC” Adam Zdunikowski.

Autor koncertu zdradził, co między innymi usłyszymy. – Przepiękna „Una furtiva lagrima” Gaetano Donizettiego z „Napoju miłosnego”, słynne „Nessun dorma”, czyli Aria Kalafa z trzeciego aktu „Turandot”, „La donna e mobile”. Będzie oczywiście jeszcze polski element, czyli Aria Stefana ze „Strasznego Dworu”, a całość zakończymy czwartym blokiem składającym się z pieśni neapolitańskich. I tam jest „‚O Sole Mio”, „Torna a Surriento”, „La Spagnola” – powiedział.

Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa poprowadzi Maciej Figas. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.

Trwają też zgłoszenia do drugiego ogólnopolskiego konkursu wokalnego imienia Bogdana Paprockiego w Operze Nova w Bydgoszczy. Przesłuchania od 15 do 21 listopada, a nabór trwa 24 października.

Posłuchaj całej rozmowy:

Poranek RDC: II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone