SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Okradli i pobili przechodniów na Woli. Usłyszeli zarzuty rozboju

Zatrzymanie agresora z Woli/fot. KRP IV

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Obaj zaczepili przypadkowych mężczyzn, po czym zaatakowali ich i jednemu ukradli telefon – poinformowała rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na Woli. Policjanci zostali powiadomieni o napaści i kradzieży telefonu komórkowego. – Ze wstępnych informacji wynikało, iż pokrzywdzeni zostali zaczepieni przez dwóch nieznanych mężczyzn, którzy poprosili ich o papierosa – podkreśliła komisarz Sulowska.

Po chwili napastnicy zażądali pieniędzy. Kiedy zaczepieni mężczyźni oświadczyli, że nie mają przy sobie gotówki, sprawcy chcieli, aby wypłacili pieniądze bankomatu. W końcu zaatakowali ich, bili po ciele i głowie. Jednemu z nich zabrali telefon komórkowy i uciekli – tłumaczyła policjantka.

Wskazała, że policjanci wezwani przez napadniętych rozpoczęli poszukiwania napastników. – W tym czasie w pobliżu, gdzie doszło do zdarzenia, patrol stołecznego wywiadu zauważył dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców. Policjanci zatrzymali ich. Mężczyźni w wieku 20 i 21 lat trafili do policyjnej celi – podała.

Zarzuty dla agresorów z Woli

Po zatrzymaniu okazało się, że jeden z zatrzymanych jest poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego decyzją Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Opiekuńczego dla Warszawy Woli w Warszawie.

Obaj zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie. – Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju, działając wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. – Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie zatrzymanych na trzy miesiące – dodała prokurator.

Czytaj też:

Samochody skradzione z Holandii odzyskane w drodze do Warszawy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone