Iga Świątek w półfinale turnieju WTA w Ostrawie. Pierwsza rakieta świata wygrała z Amerykanką Catherine McNally 6:4, 6:4

• 07.10.2022 18:14

• Aktualizacja: 22:45 07.10.2022

Iga Świątek wygrała z Amerykanką Catherine McNally 6:4, 6:4 w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Ostrawie. O finał polska tenisistka zagra ze zwyciężczynią starcia pomiędzy Czeszką Terezą Martincovą i Rosjanką Jekatieriną Aleksandrową.

To był pierwszy pojedynek tych tenisistek w seniorskiej karierze. Jako juniorki wygrały razem debla podczas French Open w 2018 roku. W singlu tej samej imprezy Świątek przegrała z McNally w półfinale.

Polka na inaugurację w Czechach miała wolny los, a w drugiej rundzie pokonała Australijkę Ajlę Tomljanovic, która skreczowała przy stanie 2:2 w drugim secie. To pierwsza impreza, w której występuje po triumfie w wielkoszlemowym US Open.

Pierwszy set piątkowego spotkania był bardzo wyrównany od początku do końca. Amerykanka jako pierwsza przełamała rywalkę, ale Świątek szybko odpowiedziała tym samym i przejęła kontrolę nad przebiegiem partii.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęła Polka, która po przełamaniu McNally i utrzymaniu swojego podania prowadziła 3:0. Amerykanka, 151. w rankingu WTA, nie poddała się i zdołała doprowadzić do wyrównania 3:3. Po wyrównanej końcówce triumfowała Świątek, które zdołała ponownie przełamać rywalkę.

Trybuny wypełnione Polakami

Trybuny w Ostrawie ponownie wypełnione były polskimi kibicami, którzy głośno wspierali liderkę światowego rankingu.

Nigdy nie jest łatwo grać z rywalką, która tak często zmienia rytm. Potrzebowałam energii kibiców, szczególnie w drugim secie – powiedziała zaraz po meczu Świątek.

Cieszę się, że zagrałyśmy takie spotkanie, z wieloma akcjami przy siatce, bo to nie często można zobaczyć w kobiecym tenisie – dodała polska tenisistka.

Awansując do półfinału, powtórzyła ona wynik z ostatniej edycji turnieju. W 2021 roku w 1/2 finału przegrała z Greczynką Marią Sakkari.

W piątkowy wieczór starcie między Martincovą i Aleksandrową wyłoni następną rywalkę Świątek. Półfinały zostaną rozegrane w sobotę.