Miejsca parkingowe na terenie starych garaży w Płocku. Miasto planuje odszkodowania

  • 14.06.2023 11:47

  • Aktualizacja: 12:41 14.06.2023

Nowe miejsca parkingowe powstaną na terenie starych garaży w Płocku. Te, które są własnością publiczną zostaną wycenione. Miasto szykuje dla właścicieli odszkodowania. Dyrektor MZD Tomasz Żulewski podkreśla, że mieszkańcy będą mogli odwołać się jedynie od wysokości kwoty odszkodowania — Nie zgodzić się można jedynie z kwotą i od tej kwoty można się odwołać — podkreśla.

W Płocku rozpoczął się remont ulicy Na Skarpie. W planie nowa nawierzchnia, zjazdy do posesji, chodniki i energooszczędne oświetlenie.

W ramach modernizacji powstanie 67 miejsc parkingowych w miejscu 32 starych garaży, które zostaną rozebrane. Te, które są własnością prywatną, będą wycenione, a ich właściciele dostaną odszkodowania.

Tomasz Żulewski dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, przyznaje, że miasto wciąż czeka na środki od wojewody na odszkodowania.

Czekamy na pieniądze, które mają wpłynąć na wycenę rzeczoznawcy. Wtedy będzie można rozpocząć procedurę wyceny tych garaży — mówi Żulewski.

Sprzeciw wobec inwestycji?

Dyrektor MZK zapytany przez reporterkę Radia dla Ciebie co się stanie w przypadku gdy ktoś się nie zgodzi na wykup garażu, a inwestycja już ruszyła, odpowiedział:

— Nie zgodzić się można jedynie z kwotą i od tej kwoty można się odwołać. To jest tylko jedyna taka możliwość, ze można się nie zgodzić z wysokością odszkodowania. Nie wstrzyma to realizacji prac budowy — tłumaczył.

Przebudowa ulicy będzie kosztowała 5 milionów złotych. Remont ma się  zakończyć się w grudniu.

Czytaj też: Nowe alejki na wzgórzu Tumskim w Płocku. Ogłoszono przetarg

Źródło:

RDC

Autor:

Agnieszka Pazdecka-Maruszak