Uwierzyła oszustowi, który podawał się za pracownika banku. Seniorka z Bielan straciła 160 tysięcy

  • 23.04.2024 17:50

  • Aktualizacja: 17:52 23.04.2024

Seniorka z warszawskich Bielan straciła 160 tysięcy złotych. Kobieta uwierzyła w historię oszusta podającego się za pracownika banku. Rozmówca twierdził, że chce ją chronić przed grupą przestępczą, która napada na seniorów w ich mieszkaniach. Seniorka bez wahania przekazała pieniądze nieznajomemu mężczyźnie, który zapukał chwilę po zakończeniu rozmowy do jej drzwi.

Uwierzyła w historię oszusta podającego się za pracownika banku i oddała swoje oszczędności. Seniorka z warszawskich Bielan straciła 160 tysięcy złotych. 

Rozmówca twierdził, że chce chronić 87-latkę przed grupą przestępczą, która napada na seniorów w ich mieszkaniach. 

Jak informuje Barbara Szczerba z Komendy Stołecznej Policji, mężczyzna znał nazwisko osoby, z którą rozmawia.

Poinformował seniorkę, że pieniądze, które ma w domu są zagrożone i musi je przekazać mężczyźnie z banku, który do niej przyjdzie, w przeciwnym razie może być włamanie do jej mieszkania i kradzież tych pieniędzy. Oczywiście wszystko miało się odbywać z udziałem policji. Mężczyzna kazał kobiecie spakować gotówkę i przekazać „pracownikowi banku”. Po chwili w mieszaniu pokrzywdzonej zjawił się mężczyzna, który odebrał od seniorki 160 tysięcy złotych — relacjonuje Szczerba.

 

Policjanci ani pracownicy banku nigdy nie zażądają przekazania gotówki w żaden sposób. Nigdy nie angażują nas w swoje realizacje, nie dopytują o stan konta, nie wymagają robienia żadnych przelewów. 

Czytaj też: Rzucał kawałkiem drewna w przypadkowe auto. Tłumaczył się „głupotą ze złości”

Źródło:

RDC

Autor:

Cyryl Skiba/DJ

Kategorie: