Ekstraklasa piłkarska. Radomiak zremisował z Puszczą Niepołomice

• 23.09.2023 14:36

• Aktualizacja: 14:53 23.09.2023

W meczu 9. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Radomiak Radom zremisował 1:1 z Puszczą Niepołomice. W 49. minucie Puszcza objęła porowadzenie po strzale Łukasza Sołowieja, a wyrównał 2 minuty później Henrique Pedro.

W sobotnim spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy Radomiak Radom zremisował na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice 1:1.

Po pierwszym gwizdku sędziego inicjatywę przejął podkrakowski zespół. Ustawiony "wysoko", dwa razy w pierwszych 10 minutach był bliski zdobycia gola. Jednak bramkarza Radomiaka nie zdołali pokonać strzelający z bliska Muris Mesanovic oraz groźnie ale niecelnie główkujący Artur Craciun.

Po kilkunastu minutach sytuacja na boisku uległa zmianie. To Radomiak miał przewagę. W 25. min za faul Huberta Tomalskiego na Rafale Wolskim sędzia z Olsztyna podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale Oliwier Zych obronił jego strzał.

Jeszcze w pierwszej połowie Radomiak miał kilka okazji do zdobycia gola, ale do szatni drużyny schodziły przy wyniku 0:0.

Po przerwie kibice nie musieli długo czekać na bramki. W 49. min dośrodkował z rzutu rożnego Marcel Pięczek, a głową jego zagranie przedłużył Mateusz Cholewiak. Piłka trafiła do Łukasza Sołowieja, który umieścił ją w siatce.

Gracze z Niepołomic niedługo cieszyli się z prowadzenia. W 50. min Lisandro Semedo zagrał wzdłuż linii końcowej boiska do Pedro Henrique, który doprowadził do wyrównania.

Więcej okazji do zdobycia gola na wagę trzech punktów miał potem Radomiak, ale to Puszcza zmarnowała najbardziej dogodną. W 72. min Bartłomiej Poczobut z pięciu metrów trafił w poprzeczkę.