Historie z szuflady
Audycja Wojciecha Marczyka, w której szczegółowo omawiane są wydarzenia zapomniane lub nieznane. Rocznice, ludzie, konsekwencje wydarzeń, problemy wiary, związki przedmiotów z ludźmi, a także książki historyczne.
O specyfice leczenia konopiami medycznymi, kwalifikacji do terapii w różnych poważnych schorzeniach oraz wprowadzaniu terapii u pacjenta, monitorowaniu leczenia, doborze dawek i edukacji w obsłudze terapii.
Gościem Roberta Łuchniaka był dr hab. n.med. Małgorzata Łukowicz - prof. Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego , specjalistka rehabilitacji medycznej i medycyny fizykalnej, konsultant Krajowy w dziedzinie Rehabilitacji Medycznej, kierownik Kliniki Rehabilitacji przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Grucy w Otwocku.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Wieczór RDC
O trudnym procesie wychodzenia z bezdomności, przykłady z Warszawy i jak to praktykuje się w Finlandii mówiła Agnieszka Siekiera – prezes Fundacji Zamieszkani.
29.01.2023
17 min 43 s
Wokół publikacji „Diabeł którego znasz. Psychiatria sądowa bez tajemnic” autorstwa terapeutki, psychiatry sądowej dr Gwen Adshead.
Gościem Roberta Łuchniaka był psycholog i seksuolog Marcin Walicki.
29.01.2023
23 min 48 s
Ponad 672 tysiące osób potrzebujących otrzymało wsparcie w ubiegłym roku w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa finansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Przekazano 15 758 ton żywności, z której przygotowano prawie milion posiłków i ponad 2 miliony paczek żywnościowych.
Gościem Roberta Łuchniaka była Beata Ciepła – prezes Federacji Polskich Banków Żywności.
29.01.2023
14 min 27 s
W audycji mówiliśmy o dwutomowej publikacji „Korespondencja Stanisława Augusta z Katarzyną II i jej najbliższymi współpracownikami” opracowanej przez naszego gościa prof. dr hab. Zofię Zielińską. Towarzyszył jej Piotr Skowroński – kierownik działu sztuki Muzeum Łazienki Królewskie.
29.01.2023
29 min 01 s
O wojnie w Ukrainie, która wybuchła lutym 2022 roku i o jej wymiarze pozaludzkim, którą można przeanalizować – przy pomocy pojęć: uchodźstwa, okupacji, narodowości, ekocydu i dehumanizacji. O szczegółach i o zbliżającym się wykładzie nt. temat opowiedział nasz gość Dariusz Gzyra, filozof, publicysta, działacz społeczny.
25.01.2023
13 min 53 s
26 stycznia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Transplantacji. To dobra okazja, by odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, dzięki którym dowiemy się więcej o tym niezwykle ważnym dla społeczeństwa obszarze nie tylko medycyny, ale i prawa. Gościem audycji była Aneta Sieradzka, prawnik.
25.01.2023
21 min 09 s
Wokół książki reportażu „Głodne. Reportaże o (nie)jedzeniu” autorstwa naszego gościa Klaudii Stabach – kilkunastu historiach osób, które mierzą się z jednym z najpoważniejszych zagrożeń naszej cywilizacji.
23.01.2023
23 min 49 s
6-osobowa grupą uczennic z liceum w Gliwicach postanowiła stworzyć przestrzeń do spędzania wolnego czasu dla Seniorów. Projekt jest realizowany w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Dziewczęta potrzebują jednak funduszy na realizację.
Gośćmi Roberta Łuchniaka były Wiktora Decyna i Barbara Fabian.
22.01.2023
09 min 59 s
Dzień Babci i Dziadka to nie tylko okazja do odwiedzin i prezentów, ale także dobry powód przypomnienia sobie o prawach, które przysługują dziadkom z racji pełnionych przez nich funkcji i powiązań rodzinnych
Gościem Roberta Łuchniaka była Katarzyna Bórawska – adwokatka, specjalistka w zakresie prawa rodzinnego i karnego.
22.01.2023
15 min 01 s
O projekcie artystycznym ArtArmor, gościnnej wystawie, która przenosi się ze Lwowa do Warszawy do Sali Kolebkowej w Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski opowiadał nasz gość Marcel Skierski – wicedyrektor CSW Zamek Ujazdowski.
22.01.2023
15 min 33 s
PODCASTY
Audycja Wojciecha Marczyka, w której szczegółowo omawiane są wydarzenia zapomniane lub nieznane. Rocznice, ludzie, konsekwencje wydarzeń, problemy wiary, związki przedmiotów z ludźmi, a także książki historyczne.
„Las rzeczy”, czyli o kulturze, wydarzeniach i ciekawych osobowościach