Muzeum Jazzu w Warszawie obchodziło w tym tygodniu 100-lecie istnienie tego gatunku muzyki w Polsce. Więcej o historii jazzu i jubileuszu opowiedział Andrzej Rumianowski - założyciel Muzeum Jazzu, prezes Fundacji Muzeum Jazzu im. Leopolda Tyrmanda.
Zapraszamy do audycji ludzi, którzy mieli odwagę, inwencję i upór działać inaczej niż dyktowała im tradycja i otoczenie. Są wśród nich zarówno postaci z pierwszych stron gazet, jaki i zwykli Nowakowie i Kowalscy, którzy robią rzeczy niezwykłe i nie są szerzej znani poza swoim środowiskiem. Punktem wyjścia rozmów najczęściej bywają aktualne wydarzenia i problemy, ale prowadzący chętnie zagłębia się też w przeszłość.
Odcinki podcastu (1237)
Biografia Jerzego Kalibabki
Nakładem Wydawnictwa Znak Literanova ukazała się biografia Jerzego Kalibabki autorstwa Wiktora Krajewskiego: Jerzy Kalibabka pseudonim „Tulipan” – uwodziciel, oszust, złodziej. Cezary Polak rozmawiał o niej z autorem.
Instytut Książki wydał zbiór reportaży o bibliotekach, które zostały zmodernizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa: Dobre miejsca Reporterska podróż po bibliotekach.
Gośćmi Cezarego Polaka byli Dorota Olejnik, dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki i Wojciech Pokora, autor reportażu „Tu nie ma być cicho”
II edycja konkursu na najlepszą architekturę Saskiej Kępy
II edycja konkursu na najlepszą architekturę Saskiej Kępy zrealizowaną w latach 2016-2022. Nagroda im. B. Lacherta i J. Szanajcy. To inicjatywa Stowarzyszenia ŁADna Kępa.
Gościem Cezarego Polaka był Klaudiusz Przedmojski, sekretarz Nagrody, członek Kapituły Nagrody.
Gościem Cezarego Polaka był Dariusz Michalski – publicysta i krytyk muzyczny, autor audycji radiowych i telewizyjnych, historyk muzyki rozrywkowej, który opowiadał o Erneście Bryllu, bohaterze jego najnowszej książki „Ten Bryll ma styl”.