Małgorzata Szyszka, autorka filmu "Magia Podlasia- Szeptuchy", który można obejrzeć na VOD Warszawa.
Jak sama pisze: Jest to zwieńczenie dwuletnich prac na Podlasiu, gdzie spotkaliśmy się z wieloma Szeptunkami oraz osobami, które korzystały lub doświadczyły działania słynnych zamów. Całość swoim komentarzem opatrzyli antropolodzy, etnografowie,terapeuci. Opowieść o Podlasiu z perspektywy trochę magicznej trochę racjonalnej.
Zapraszamy do audycji ludzi, którzy mieli odwagę, inwencję i upór działać inaczej niż dyktowała im tradycja i otoczenie. Są wśród nich zarówno postaci z pierwszych stron gazet, jaki i zwykli Nowakowie i Kowalscy, którzy robią rzeczy niezwykłe i nie są szerzej znani poza swoim środowiskiem. Punktem wyjścia rozmów najczęściej bywają aktualne wydarzenia i problemy, ale prowadzący chętnie zagłębia się też w przeszłość.
Odcinki podcastu (1464)
O książce „Fabryka głosów. Stuletnie dzieje warszawskiej firmy organmistrzowskiej Kamińskich”
Wystawa „»Ty i Ja«. Lajfstajlowy magazyn z Peerelu” w Domu Spotkań z Historią
Wystawa „»Ty i Ja«. Lajfstajlowy magazyn z Peerelu” w Domu Spotkań z Historią jest pierwszą tak obszerną prezentacją fenomenu czasopisma, które wbrew polityce zaciskania pasa prezentowało styl życia europejskiej klasy średniej.
Gościem audycji była Julia Libera, współkuratorka wystawy.
Gościem audycji była Kamila Bondar, p.o. dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, menedżerka kultury i ekspertka w zakresie promocji sztuki najnowszej i mecenatu; absolwentka Szkoły Głównej Handlowej i CEMS (Community of European Management Schools).
„Zboże rosło jak las. Pamięć o pegeerach” To książka o historii państwowych gospodarstw rolnych. Gościem Cezarego Polaka był Bartosz Panek, redaktor naczelny Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autor książki.
Po Warszawie śladami Marka Hłaski zaprosiła nas dr Kamila Sowińska. Od ponad 20 lat pasjonuje się twórczością i biografią Marka Hłaski. Autorka pracy magisterskiej pt. Legendy Hłaski po 1989 roku,i doktoratu - Marek Hłasko w „żywej pamięci”. Analiza archiwaliów, recepcji i wspomnień.
Fundacja Ośrodka KARTA, najstarsza i największa organizacja pozarządowa w Polsce zajmująca się historią jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. O apelu, który wystosowano do wszystkich, dla których ważna jest przyszłość tej instytucji, opowiedzieli: Alicja Wancerz- Gluza, szefowa działu edukacji i innowacji, współzałożycielka Fundacji i redaktor Agnieszka Knyt, z- ca redaktora naczelnego.