Anna Nawrocka-Tełewiak rzuciła korporację, aby wraz z mężem zająć się organizacją festiwalu muzycznego. Już po raz czwarty odbędzie się Young Arts Festival - Open’er muzyki poważnej. Wydarzenie ma charakter niekomercyjny, jego celem jest propagowanie światowej muzyki poważnej i prezentowanie największych jej twórców polskiej publiczności.
[audioplayer file="https://www.rdc.pl/wp-content/uploads/2019/07/11.07.2019-20-00-Anna-Nawrocka-Tełewiak.mp3" naglowek="Posłuchaj" float="left" szerokosc="100%"]
Kobiecy wieczór RDC to czas na ważne, pogłębione rozmowy o poszukiwaniu wartości, o relacjach ze sobą i światem. To pełne ciepła spotkania w obszarze psychologii, socjologii, zdrowia i szeroko pojętej kultury. Do usłyszenia w każdy czwartek od 20:00 do 21:00 – zaprasza Nula Stankiewicz.
Odcinki podcastu (1995)
Barbara Wypych, aktorka teatralna i filmowa | Sztuka „Historia miłosna”
Barbara Wypych, aktorka teatralna i filmowa opowiada o sztuce „Historia miłosna”, która jest dwusetną premierą w Teatrze Współczesnym. Aktorka w rozmowie z Nulą Stankiewicz dzieli się osobistymi przemyśleniami o swoim zawodzie, mówi, jak sukcesy i porażki mogą wpłynąć na rozwój.
„Kim jesteś, Mario?” to tytuł nowej wystawy w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Ukazuje różne role, jakie Skłodowska pełniła w swoim życiu, a badaczka, żona, matka, społeczniczka, córka - to wciąż tylko niektóre z nich.
Gość:
Anna Mizikowska, Muzeum Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie
Monika Szubrycht | „Za dobrze się maskowałam. Rozmowy o doświadczeniach kobiet w spektrum autyzmu”
Gość:
Monika Szubrycht, polonistka, dziennikarka, neurologopedka, autorka książki „Za dobrze się maskowałam. Rozmowy o doświadczeniach kobiet w spektrum autyzmu”
Lucyna Kicińska, koordynatorka strefy pomocy serwisu Życie Warte Jest Rozmowy (www.zwjr.pl), ekspertka Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym działającym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Współautorka książki „Słucham. Rozmowy o telefonie zaufania”