Parafia Św. Michała Archanioła na warszawskim Mokotowie obchodzi stulecie istnienia. O szczegółach mówił w audycji proboszcz parafii ksiądz Jan Konarski.
Wokół książki "Outremer. Ziemia obietnic" autorstwa Bogumiła Wójcika
Wokół książki "Outremer. Ziemia obietnic" autorstwa naszego gościa Bogumiła Wójcika.
-------------
"Outremer. Ziemia obietnic" to wydana we wrześniu publikacja łącząca dwa tomy: powieść historyczną "Kraj za morzem" oraz jej kontynuację zatytułowaną "Bramy Damaszku". Akcja tej powstałej z fascynacji średniowieczem opowieści rozgrywa się w trakcie II wyprawy krzyżowej w latach 1147-1148 w Syrii i Palestynie, zwanych przez przybyszów z Europy "Outremer". Na tle wielkich kataklizmów politycznych i krucjat religijnych zarysowane są losy zwykłych ludzi, ale też postaci znanych z historii, jak Eleonora Akwitańska, król Francji Ludwik VII oraz piastowscy książęta Henryk Sandomierski i Bolesław Wysoki
Urszula Rogala, kompozytorka, dyrygentka, wokalistka, absolwentka kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Bydgoszczy. Związana z parafią oo. Dominikanów na warszawskim Służewie, gdzie od kilkunastu lat dyryguje scholą i śpiewa, prowadzi też m.in chór parafialny w Starej Iwicznej koło Warszawy, uczy emisji głosu w dominikańskim nowicjacie w Warszawie oraz u mniszek dominikańskich w Radoniach
O historii powstania Fundacji Ogród Sprawiedliwych
Z okazji 10. rocznicy założenia Ogrodu Sprawiedliwych na skwerze Jana „Jura” Gorzechowskiego w Warszawie uhonorowanych zostanie kilkoro kolejnych Sprawiedliwych, zostaną odsłonięte pamiątkowe kamienie. O historii powstania Fundacji Ogród Sprawiedliwych opowiedziała Anna Ziarkowska, prezes Fundacji.
Jemen | Caritas Polska i Polska Akcja Humanitarna łączą siły ws. pomocy
Jemen. Prawie co 2 osoba w tym kraju pilnie potrzebuje pomocy humanitarnej, a co 2 godziny umiera kobieta w ciąży lub rodząca z przyczyn, którym można było zapobiec.
Mija 10 lat od wybuchu wojny w Jemenie, jednego z najbardziej zapomnianych konfliktów na świecie.
Caritas Polska i Polska Akcja Humanitarna łączą siły w sprawie pomocy, a prosto z Jemenu, mówił: rzecznik prasowy Caritas Polska – Marcin Majewski, w studiu w Warszawie Helena Krajewska, rzeczniczka PAH.
Dziesięć spacerów po miejscach ważnych dla największych religii, które od wieków współtworzą kulturę Warszawy, wspólny stół oraz koncert „Pokój dla Jeruzalem” – to wydarzenia w ramach projektu “Warszawa – miasto wielu religii”, który rozpoczął się w Centrum Myśli Jana Pawła II. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Wokół książki "Święci 1944. Będziesz miłował" Agaty Puścikowskiej
Wokół książki "Święci 1944. Będziesz miłował" Agaty Puścikowskiej. To portret m.in.: Stefana Wyszyńskiego, Michała Czartoryskiego, Róży Czarneckiej czy Józefa Stanka oraz innych wybitnych postaci, które w czasie największej próby stanęli do heroicznej walki o godność i wolność Warszawy.
Symbole, kody religijne, a współczesność | ks. prof. Andrzej Kobyliński
Symbole, kody religijne, a współczesność - co jest odniesieniem do historii, a co jest powszechnie uznane za obrazoburcze i budzi gwałtowne emocje społeczne
Gość: ks. prof. Andrzej Kobyliński-kierownik Katedry Etyki w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Gośćmi audycji byli: Przemysław Słowiński, autor książki „Największe tajemnice czyśćca. Błogosławieństwo oczyszczającego ognia” i Maciej Marchewicz, dyrektor wydawniczy w Wydawnictwie książkowym Fronda.