Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Religie
Odcinki podcastu (628)
-
Ruszyła ósma edycja akcji „Trochę ciepła dla bezdomnego” i czwarta „paczka dla Wenezueli”
Gościem Roberta Łuchniaka był ks. dr Marcin Iżycki – dyrektor Caritas Polska.
-
22.01.2023
-
20 min 32 s
-
-
O trudnościach i potrzebach misji
Rozmowa z misjonarzem posługującym od kilku lat w zachodnim Kazachstanie – obecnie Kulsarach, wcześniej w parafii pw. Świętej Rodziny w Chromtau, a następni parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Atyrau
Gościem Roberta Łuchniaka była ksiądz proboszcz Piotr Dydo-Rożniecki.
-
22.01.2023
-
05 min 52 s
-
-
Kościoły świecą pustkami, a tymczasem...
W audycji mówiliśmy o grze Roblox, w której dzieci utworzyły osobny serwer, wybudowały wirtualny kościół i...odprawiają msze. Jak to zjawisko komentują duchowni?
Gościem Roberta Łuchniaka był ks. prof. Andrzej Kobyliński – kierownik Katedry Etyki w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
-
15.01.2023
-
20 min 49 s
-
-
Polonika w kolekcji grafiki w Państwowym Muzeum Historii Religii w Petersburgu
W audycji mówiliśmy o nowości wydawniczej „Polonika w kolekcji grafiki w Państwowym Muzeum Historii Religii w Petersburgu”, zbiorze 429 obiektów opracowanych i zebranych, opatrzonych komentarzem – drzeworytów ludowych, oleodruków religijnych, kartek pocztowych świątecznych, rycin z przedstawieniami postaci i scen historycznych czy wizerunkami świętych, fotografii, grafik ukazujących budynki sakralne
Gościem Roberta Łuchniaka był Tomasz Jakubowski – autor publikacji (Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA).
-
15.01.2023
-
18 min 49 s
-
-
100. rocznica urodzin prof. Jerzego Nowosielskiego
07.01 minęła 100. rocznica urodzin prof. Jerzego Nowosielskiego, jednego z najwybitniejszych polskich malarzy. Z tej okazji na grobie artysty na cmentarzu Rakowickim w Krakowie zapłonęły znicze, a w Karmelitańskim Instytucie Duchowości odbył się wykład dr Krystyny Czerni na temat spuścizny sakralnej Mistrza. Inicjatorem wydarzenia była Fundacja AKEDA oraz bracia Kapucyni („Fraternia”), którzy planują kolejne wydarzenia
gość: Piotr Gajda, prezes Fundacji Akeda-
09.01.2023
-
09 min 42 s
-
-
Wokół książki Pokazać niewidzialne "Film religijny w perspektywie teologii środków społecznego przekazu i języka mediów"
Rozmawiamy o książce Pokazać niewidzialne "Film religijny w perspektywie teologii środków społecznego przekazu i języka mediów" pod redakcją Magdaleny Butkiewicz i Grzegorza Łęcickiego.
Gościem: dr hab. Grzegorz Łęcicki - prof. UKSW, dyrektor Instytutu i kierownik katedry Teologii Środków Społecznego Przekazu i Edukacji Medialnej
-
09.01.2023
-
29 min 49 s
-
-
O święcie Trzech Króli
Gościem Roberta Łuchniaka był ks. dr Przemysław Śliwiński – współautor książki „Wielbij Słowo. Jutro Święto. Świętuj ze Słowem”.
-
01.01.2023
-
37 min 51 s
-
-
Jaki był pontyfikat, a jaką osobą był zmarł papież Benedykt XVI?
Gościem Roberta Łuchniaka była Barbara Sułek-Kowalska – wykładowca akademicki, dziennikarka „Tygodnika TVP”.
-
01.01.2023
-
27 min 30 s
-
-
O Wigilii Caritas dla potrzebujących
W tym roku Caritas diecezjalne kolejny raz zorganizują spotkania wigilijne, na które są zaproszeni ubodzy, bezdomni i samotni. Przygotowane zostaną dla nich stoły z poczęstunkiem oraz paczki żywnościowe. W 85 miastach w całej Polsce potrzebujący zasiądą do stołów z przygotowaną dla nich prawdziwą wigilijną wieczerzą, połamią się opłatkiem i otrzymają paczki, z których będą mogli przygotować świąteczne dania. W sumie pomocą zostanie objętych 20 000 osób
Gościem Roberta Łuchniaka była Magdalena Masiak z Caritas Polska.
-
19.12.2022
-
17 min 12 s
-
-
Wokół wydawnictwa "Wielbij Słowo -Jutro Święto -Świętuj ze Słowem"
Wokół wydawnictwa "Wielbij Słowo -Jutro Święto -Świętuj ze Słowem" autorstwa ks. Marcina Kowalskiego i naszego gościa ks. Przemysława Śliwińskiego, rzecznika Archidiecezji Warszawskiej i dyrektor Archidiecezjalnego Centrum Informacji.
-
19.12.2022
-
18 min 49 s
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
30 odcinków
-
Co tam bzyka w polityce
322 odcinkiCóż tam panie w polityce? – tradycyjne pytanie Polaków Wyspiański wpisał nawet do „Wesela”. Bo Polacy od wieków chcą wiedzieć. Pewnie dlatego, że chcą być – nie tylko formalnym – podmiotem polityki, a nie wyłącznie jej przedmiotem. To fundament naszej wielowiekowej demokracji.
-
Niezwykłe podróże
105 odcinków -
Polityka w południe
1547 odcinków