SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Z innej planety: zagadka lateralna

Śmieci/fot. RDC

ZAGADKA: Koniec i bomba.

No dobrze… bomby akurat nie było, czego zresztą podkomisarz Henryk Grundig niezmiernie żałował. Wezwałoby się pirotechników i poszło na kawę. A tak, Grundig w masce przeciwpyłowej i gustownym fizelinowym wdzianku tkwił na wysypisku na dawnym poligonie w Rembertowie.

Trąba powietrzna, która wpadła na te tereny z niezapowiedzianą wizytą, wzruszyła pokłady pyłów z niedziałającej spalarni, a przy okazji odkryła coś jeszcze. Kurz powoli opadał, a Grundig miał nadzieję, że tym razem nie skończy się na plastikowym szkolnym szkielecie. Rzeczywiście, szczątki zachowane były nadspodziewanie dobrze. Prawdę powiedziawszy, podejrzanie dobrze. Laborant wezwany z CeeLKi twierdził, że to może być kwestia silnie zasadowych pyłów, które zwalano mu na głowę od zeszłego roku. Grundig przypuszczał, że wątpi.

Tymczasem jednak zwrócił uwagę na papiery. Tekturowa teczka z luźnymi kartkami… Archeologia go nie interesowała. Już na oko widział, że tym razem też będzie pudło. Najpierw narzędzie zbrodni plus pomoc szkolna… teraz trefne rekwizyty oraz podejrzany kościotrup. Ktoś bawił się z policją w kotka i myszkę. Grał na czas?

Gdzie było ciało Grzegorza Klipscha? „Cholerni egiptolodzy… a może? Tam przecież nikt by nie szukał!” podkomisarz zaczął pospiesznie kartkować maszynopis… Morderstwa może na razie nie udowodni, ale ma twarde dowody na plagiat! Grundig znał naukowców na tyle, by wiedzieć, że to znacznie gorsza zbrodnia niż zamordowanie doktoranta.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone