Rody i Rodziny Mazowsza
Mamy w Polsce i na Mazowszu całą mozaikę rodzin. Są rody wielkie, możne i zasłużone, które przez wieki miały znaczenie polityczne, wsławiały się mecenatem kulturalnym i szeroką działalnością filantropijną.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Wieczór RDC
Rośnie liczba zgłoszeń z prośbą o przyjęcie dzieci, tymczasem zdecydowanie brakuje rodziców zastępczych. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce w ubiegłym roku otrzymało aż 727 zgłoszeń z prośbą o przyjęcie dzieci do opieki zastępczej. Udało przyjąć, m.in. dzięki otwarciu placówek interwencyjnych, jedynie 75 dzieci
Gościem Roberta Łuchniaka była Jolanta Olejarczyk - Mama SOS Wioski Dziecięce z Siedlec.
29.03.2023
16 min 06 s
O projekcie międzynarodowym "Pokaż Język", w którym główną ideą programu jest rozwijanie nowego języka sztuk performatywnych i teatru oraz otwieranie drzwi twórczości różnorodnych artystów i artystek, wnoszących w swoje prace nowe języki i estetyki: neuroróżnorodność, alternatywną motorykę, język migowy, czy poetycką audiodeskrypcję. Program składa się więc z czterech części, a każda z nich dedykowana jest innego rodzaju sztuce, uwzględniającej różne kondycje i możliwości, sposoby komunikacji twórców i twórczyń.
Gościem Roberta Łuchniaka była Justyna Lipko-Konieczna - Centrum Sztuki Włączającej, kuratorka projektu "Pokaż język".
29.03.2023
21 min 41 s
W tym roku obchodzimy 90 lat Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, z tej okazji kolejna rozmowa tym razem o tym, czy czeka nas epidemia chorób mózgu i o reorganizacji opieki neurologicznej w Polsce
gość: prof. dr hab. n. med. Halina Sienkiewicz-Jarosz, kierownik I Kliniki Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii
26.03.2023
21 min 50 s
Światowy Dzień Gruźlicy – w tym roku pod hasłem Tak! Możemy zwalczyć gruźlicę
gość: lek. med. Agnieszka Motyl, dyrektor Działu Jakości i Standardów Medycznych, specjalistka medycyny rodzinnej i epidemiolog w Medicover.
26.03.2023
18 min 11 s
Zaproszenie na spotkanie promocyjne m. in. na temat filmu „Historia Muzeum Getta Warszawskiego” w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”.
gość: dr Wiesława Młynarczyk, główna specjalistka ds. Edukacji w Muzeum Getta Warszawskim
26.03.2023
15 min 13 s
24 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Instytut Pileckiego przygotował wydarzenia, które nie tylko w tym dniu przypominały o bohaterskich i często tragicznych postawach Polaków inicjowane działaniami Instytutu – głównie programem „Zawołani po Imieniu” – wydarzenia odbywają się w 31 regionach Polski.
goście: dr Wojciech Cedro i dr Grzegorz Kuba z działu „Zawołani Po Imieniu” Instytutu Pileckiego.
26.03.2023
22 min 38 s
Wnioski po VIII Warszawskich Dniach Promocji Zdrowia „W rzeczywistości postpandemicznej” - Czy możemy zniwelować dług zdrowotny zwiększając kompetencje zdrowotne? Jakie wyzwania stoją przed systemem ochrony zdrowia w czasach po pandemii COVID-19?
gość: dr hab. n.med. i n. o zdrowiu Dominik Olejniczak, adiunkt w Zakładzie Zdrowia Publicznego WUM, z Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani
22.03.2023
14 min 14 s
O Konkursie Lider Dostępności, który ma pomoc rozstrzygnąć wybór budynków i przestrzeni, które mają najlepsze rozwiązania urbanistyczne i architektoniczne w zakresie dostosowywania obiektów do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. To kolejna okazja, by docenić i zauważyć tych, którzy w swoich inwestycjach uwzględniają potrzeby wszystkich użytkowników.
Goście: Katarzyna Rzehak, Specjalista Projektowania Uniwersalnego Integracja LAB i Jarosław Bogucki, Dyrektor ds. rozwoju Integracja LAB.
22.03.2023
15 min 05 s
O filmie „Skołowani”; adaptacji francuskiego filmu „Tout le monde debout” z 2018 roku. Polska wersja produkcji to opowieść o spotkaniu Maksa - wiecznego „Piotrusia Pana” i przebojowej Julii, kobiety poruszającej się na wózku.
Gościem Roberta Łuchniaka była Renata Męcina - producentka filmu i Helena Szczuka - kierowniczka działu komunikacji i promocji Fundacji Avalon.
20.03.2023
15 min 59 s
Gościem Roberta Łuchniaka była dr Daria Mejnartowicz, menadżerka w służbie zdrowia, fizjoterapeutka, filantropka z zamiłowania.
20.03.2023
21 min 26 s
PODCASTY
Mamy w Polsce i na Mazowszu całą mozaikę rodzin. Są rody wielkie, możne i zasłużone, które przez wieki miały znaczenie polityczne, wsławiały się mecenatem kulturalnym i szeroką działalnością filantropijną.
Z życiem, werwą i muzyką „Odkrywamy Mazowsze”. Pomagamy odróżnić świat wirtualny od rzeczywistego, a to najlepiej robią nasi eksperci od nowych technologii.
W audycji gościmy silne, zdeterminowane, odważne i mądre kobiety, w życiu których wydarzyło się coś niezwykłego