Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
W tym roku obchodzimy 90 lat Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, z tej okazji kolejna rozmowa tym razem o tym, czy czeka nas epidemia chorób mózgu i o reorganizacji opieki neurologicznej w Polsce
gość: prof. dr hab. n. med. Halina Sienkiewicz-Jarosz, kierownik I Kliniki Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Wieczór RDC
Odcinki podcastu (5023)
-
Spotkanie poświęcone dzielnicy Wola z perspektywy historii i wspomnień rodziny Klawe
Społeczny Uniwersytet Historii Woli zaprasza dnia 15 czerwca (godz. 18, ul. Górczewska 15) na spotkanie poświęcone dzielnicy Wola z perspektywy historii i wspomnień rodziny Klawe, farmaceutów, właścicieli przedwojennej fabryki leków przy ul. Karolkowej. Na opowieść tę zaprasza Maria Klawe-Mazurowa, rodzinny historyk i genealog, autorka książki "Z rodzinnego albumu” oraz Andrzej Chybowski z Kolonii Wawelberga - Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół - goście programu.
-
09.06.2023
-
19 min 13 s
-
-
Anna Potyra
Spotkanie z Anną Potyrą, autorką najnowszej powieści "Kat", pisarką, anglistką, miłośniczką koni, autorką również opowieści małej Zuzi dla dzieci, jak też kryminałów z warszawskim komisarzem Adamem Lorentzem w roli głównej.
-
09.06.2023
-
20 min 09 s
-
-
Uważność czyli (s)pokój nauczycielski
Czym jest uważność w pracy nauczyciela, której pedagogowie uczą się w ramach programu "Krople uważnośći" "Szkoły z Klasą" (baza wiedzy na ten temat znajduje się na platformie "(S)pokój nauczycielski"), o czym w programie mówiły: Ewa Orłowska z Fundacji Edumind w Edukacji, trenerka uważności, mediatorka oraz dr Magdalena Śniegulska, psycholożka, psychoterapeutka, dydaktyczka.
-
07.06.2023
-
25 min 52 s
-
-
Maltański Dom przy ul. Aldony w Warszawie
O działalności Fundacji św. Jana Jerozolimskiego przy Zakonie Maltańskim; m.in. na przykładzie domu Fundacji przy ul. Aldony 13 w Warszawie, w programie mówiły przedstawicielki Fundacji: Anna Andrzejewska, Zofia Bocheńska oraz wolontariuszka, Marianna Górska.
-
07.06.2023
-
23 min 35 s
-
-
„Wieś, a jakby je nie było...”
Prezentujemy reportaż pt. „Wieś, a jakby je nie było...” Alicji Pietruczuk i Aleksandry Sadokierskiej.
-
04.06.2023
-
16 min 21 s
-
-
Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji
Gościem Roberta Łuchniaka była Jolanta Zmarzlik, Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”, absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego; specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, superwizor ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wydaje opinie psychologiczno-sądowe. Prowadzi szkolenia z zakresu problematyki dziecka krzywdzonego. Jest autorką licznych publikacji. Prowadzi również zajęcia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.
-
04.06.2023
-
31 min 11 s
-
-
Tomasz Arciszewski 1877–1955. Robotnik, polityk, premier
Instytut „De Republica” otwiera wystawę „Tomasz Arciszewski 1877–1955. Robotnik, polityk, premier”, która jest do obejrzenia w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich (przy Al. Ujazdowskich w Warszawie, obok przystanku „Łazienki Królewskie 02”).
Przedsięwzięciu patronuje m.in. prof. Tomasz Arciszewski, wnuk premiera Arciszewskiego.
Gościem Roberta Łuchniaka był prof. Marek Kornat, Instytut Historii PAN (IHPAN), historyk dyplomacji i historii najnowszej.
-
04.06.2023
-
19 min 06 s
-
-
„Dolina gniewu”
Gościem Roberta Łuchniaka był Krzysztof Bochus.
-
04.06.2023
-
23 min 03 s
-
-
O medycynie w kontekście nadmiernej nadpotliwości występującej przy wielu schorzeniach, które często izolują chorych społecznie
Dzięki zabiegom wydzielanie potu zmniejsza się o koło 87%, a efekt utrzymuje się zwykle 3-8 miesięcy, a po jego zniknięciu można zabieg powtórzyć, jeśli nie ma przeciwskazań lekarskich
Gościem Roberta Łuchniaka była dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej.
-
31.05.2023
-
11 min 49 s
-
-
„Barometr zaangażowania organizacji pacjentów w procesy kształtowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce w 2021 r.”
O raporcie „Barometr zaangażowania organizacji pacjentów w procesy kształtowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce w 2021 r.”, który powstał w ramach Akademii Rozwoju Organizacji Pacjentów PACJENCI.PRO. Badanie miało pomóc w określeniu w jakim stopniu i w jakiej formie organizacje pacjentów zaangażowane były w kształtowanie systemu ochrony zdrowia i identyfikowały bariery utrudniające współpracę.
Gościem Roberta Łuchniaka była Małgorzata Pacholec ze Stowarzyszenia Retina AMD.
-
31.05.2023
-
29 min 24 s
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
3271 odcinków
-
Rody i Rodziny Mazowsza
437 odcinkówMamy w Polsce i na Mazowszu całą mozaikę rodzin. Są rody wielkie, możne i zasłużone, które przez wieki miały znaczenie polityczne, wsławiały się mecenatem kulturalnym i szeroką działalnością filantropijną.
-
Nocne Zwierki
136 odcinków -
Szybkie wózki
187 odcinkówW audycji „Szybkie wózki”, w której znajdzie się miejsce zarówno dla historii motoryzacji, sztuki i kultury wokół niej, jak i dla nowoczesnych rozwiązań, mobilności oraz biznesowych innowacji.