Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Gościem "Trzeba Marzyć" był dyrektor naczelny Orkiestry Sinfonia Varsovia - Janusz Marynowski. Artysta od 2001 organizuje Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu im. Franciszka Wybrańczyka. Festiwal bezpłatnie udostępnia mieszkańcom Warszawy wielkie dzieła literatury w miejscach oddalonych od głównego nurtu wydarzeń kulturalnych stolicy – domach kultury, kościołach i w plenerze. W 2010 roku sprowadził do Polski jeden z ważniejszych światowych festiwali muzyki klasycznej, La Folle Journée. Za swoją działalność odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi (2011), Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2015), Ordre des Arts et des Lettres (2015) oraz otrzymał francuskie insygnia Kawalera Orderu Sztuki i Literatury (2018). Oprócz muzyki zajmuje się również fotografią. Jak postrzega przyszłości Sinfonii Varsovii? Którzy muzycy wywarli na niego największy wpływ? O tym opowiedział w audycji Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Trzeba marzyć
Nadajemy o nas, o naszych muzycznych przyjaciołach. Nadajemy utwory, których nie usłyszycie w „mainstreamowych” mediach. Nadajemy pozytywne myśli. Gdziekolwiek Was zastajemy w te poniedziałkowe wieczory, dobrze jest wiedzieć, że nas słuchacie!
Odcinki podcastu (979)
-
Nikola Kołodziejczyk
Gość: Nikola Kołodziejczyk, pianista, kompozytor, dyrygent
-
01.05.2025
-
01 godz 45 min 41 s
-
-
Łukasz Kuropaczewski
Gitarzysta klasyczny Łukasz Kuropaczewski opowiedział m.in. o najnowszej płycie „Victoria” nagranej z Maciejem Frąckiewiczem i Bartkiem Milerem.
-
28.04.2025
-
52 min 29 s
-
-
Jan Emil Młynarski
W świątecznej audycji „Trzeba marzyć” Jan Emil Młynarski opowiada o tym, jak rodziła się jego fascynacja muzyką. Mówi, jak znane nazwisko może być zarazem obciążeniem i przepustką, a także w jaki sposób stał się artystą niezależnym. W rozmowie z Nulą Stankiewicz i Januszem Stroblem artysta dzieli się przemyśleniami o życiu i sztuce.
-
21.04.2025
-
01 godz 41 min 54 s
-
-
Szymon Nidzworski
Gość:
Szymon Nidzworski, kompozytor muzyki filmowej, współpracuje m.in przy filmach dokumentalnych Ewy Ewart
-
14.04.2025
-
52 min 04 s
-
-
Tomasz Dąbrowski
Gość:
- Tomasz Dąbrowski, trębacz, kompozytor, w tym roku wyróżniony został Fryderykami w kategoriach: Jazzowy artysta roku i Album roku – jazz (za płytę "Better" nagraną z grupą The Individual Beings)
-
07.04.2025
-
44 min 42 s
-
Paulina Przybysz
Gościem Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla była Paulina Przybysz — piosenkarka i autorka tekstów. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.
-
31.03.2025
-
50 min 28 s
-
-
Marek Dyjak
Gościem Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla był Marek Dyjak - kompozytor, piosenkarz, muzyk.
-
24.03.2025
-
49 min 16 s
-
-
Wojciech Waglewski
Gościem Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla był:
- Wojciech Waglewski — polski gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV oraz Polskiej Akademii Filmowej.
-
17.03.2025
-
46 min 57 s
-
Bogdan Kondracki
Gościem Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla był Bogdan Kondracki, producent muzyczny, autor tekstów, multiinstrumentalista, kompozytor. Współpracował m.in. z Dawidem Podsiadło, Lilly Hates Roses, Marylą Rodowicz, Justyną Steczkowska, Kortezem.
-
10.03.2025
-
48 min 13 s
-
-
Prof. Piotr Wyleżoł
Gość:
- prof. Piotr Wyleżoł, kompozytor, pianista jazzowy, wykładowca Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Warszawie
-
03.03.2025
-
54 min 47 s
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
34 odcinkiTo audycja, w której prezentujemy reportaże wybrane z bogatej oferty Polskiego Radia – utwory premierowe i archiwalne.
-
Na psa urok
33 odcinki„Na psa urok” to audycja, w której Karol Kosiorowski edukuje, bawi i tłumaczy, jak komunikować się z psami, budować z nimi dobrą relację
-
Wyzwania przyszłości
97 odcinkówJak dbać o zdrowie psychiczne dzieci? Jak wspierać uczniów w kryzysie emocjonalnym w szkole, jak oswoić trudne emocje u dzieci w wieku przedszkolnym? O roli dorosłych w zapobieganiu kryzysom i rozwojowi depresji, pierwszej pomocy emocjonalnej w domu, w szkole, w środowisku lokalnym będziemy rozmawiać w każdą środę o 18.30.
CYKL PROGRAMÓW POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z MAZOWIECKIM KURATORIUM OŚWIATY
-
Historia bez tabu
30 odcinkówW tym programie nie będzie żadnego tabu! Będzie o zdradzie, seksie, kłamstwach. O mitach, które stały się faktami i faktach zmienionych w legendy.