Czy Polska powinna znaleźć sposób, by zbudować nowy elektryczny Żerań? Jakie pojazdy są testowane na innowacyjnym torze na Węgrzech? Czy mamy gdzie kształcić kadry dla nowej mobilności?
O tym opowiadał Maciej Dryjański, Dyrektor Oddziału, AVL Software and Functions, ekspert, związany z rynkiem elektromobilnym od niemal dwóch dekad.
Program prowadzi Agata Rzędowska – dziennikarka motoryzacyjna, entuzjastka elektromobilności, autorka książki „Rozmowy o elektromobilności”, mająca na koncie cykl audycji motoryzacyjno – technologicznych „Pozytywny Napęd” w Radio Puławy 24, prowadząca blog o technologiach i motoryzacji agatarzedowska.pl.
Odcinki podcastu (216)
Kiedy można się spodziewać pierwszych hubów ładowania dla ciężarówek współfinansowanych przez państwo?
Rzecznik Ministerstwa Klimatu i Środowiska Hubert Różyk opowiedział o programach wsparcia dla ciężarówek elektrycznych, możliwości sfinansowania specjalnych stacji ładowania dla transportu.
Rzecznicy Nauki wsparli Szybkie Wózki. Geolożka dr Anna Łosiak opowiedziała o tym, czy bezpieczeństwo miasta Kiruna w Szwecji jest zagrożone przez wydobycie pierwiastków potrzebnych do produkcji samochodów elektrycznych i turbin wiatrowych. Czy warto ponieść koszty środowiskowe i społeczne by uniezależnić się od Chin? Naukowczyni przypomniała też o ważnym aspekcie recyklingu elektroodpadów.
Maciej Dryjański | Dyrektor Oddziału, AVL Software and Functions
Czy Polska powinna znaleźć sposób, by zbudować nowy elektryczny Żerań? Jakie pojazdy są testowane na innowacyjnym torze na Węgrzech? Czy mamy gdzie kształcić kadry dla nowej mobilności?
O tym opowiadał Maciej Dryjański, Dyrektor Oddziału, AVL Software and Functions, ekspert, związany z rynkiem elektromobilnym od niemal dwóch dekad.
19.02.2024
53 min 18 s
Odtwarzam
Premiery, podsumowania, prognozy
Premiery, podsumowania, prognozy, czyli nowy mały elektryczny dostawczak od Nissana, zapowiedź Renault Master, elektryczne kombi premium od BMW, czy faktycznie samochody elektryczne sprzedają się w Polsce słabo oraz fakty a nie mity o elektromobilności na TEDx Woman Warsaw w wykonaniu prowadzącej Szybkie wózki Agaty Rzędowskiej.
Jak na drogach wypadają seniorzy i juniorzy, kto popełnia więcej błędów, czy powinniśmy poddawać regularnym badaniom najstarszych kierujących pojazdami?
O kwestie bezpieczeństwa na drodze zapytaliśmy Marię Dąbrowską-Loranc, kierownik Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS.
Czy wodór zrewolucjonizuje transport? Wyjaśniamy zawiłe kwestie technologii
Czy wodór zrewolucjonizuje transport? Co warto wiedzieć o ogniwach paliwowych, zanim przejdziemy do dyskusji o ich wyższości nad bateriami? Zawiłe kwestie technologii wyjaśniła w przystępny sposób mgr inż. Karolina Majewska, popularyzatorka nauki.
Polski samochód elektryczny Izera okiem Beaty Białoń – Dudek, dyrektor łańcucha dostaw w ElectroMobility Poland i Joanny Idczak - kierowniczki kategorii zakupów Systemy Bateryjne. Na czym polega ich praca, jak buduje się łańcuch dostaw dla nowego modelu, na jakim etapie realizacji jest dziś cały projekt?
Wojna na samochody? Jak amerykański antyinflacyjny wpłyną na europejską gospodarkę? Jakie ma to znaczenie dla polskiego przemysły motoryzacyjnego, którego znaczącą częścią staje się elektromobilność. W drugiej części audycji nowości z Monachium - BMW zapowiada powrót Neue Klasse, ale już wyłącznie elektrycznej.
Szybkie wózki pozdrawiają z Norwegii – nasza dziennikarka sprawdziła czy faktycznie w Oslo zamarzły ostatnio autobusy elektryczne, jak może wyglądać transport ciężki w wydaniu na baterie, czy warto wydobywać pierwiastki krytyczne z dna morza i czego można się dowiedzieć z biografii Waltera Isaacsona Elon Musk o ekscentrycznym miliarderze.