Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
NY chce się pozbyć Airbnb. Czy to szerszy trend oznaczajacy zmianę podejścia do wynajmu krótkoterminowego?
Gościem audycji był dr Kristóf Gyódi, analityk DELab UW, Wydział Nauk Ekonomicznych UW.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Popołudnie RDC
Towarzyszymy naszym słuchaczom w domu, w pracy i samochodzie. Poruszamy aktualne tematy i gramy świetną muzykę.
Odcinki podcastu (4052)
-
Obchody Święta Niepodległości w Muzeum Niepodległości w Warszawie
W listopadzie 2024 roku Muzeum Niepodległości serdecznie zaprasza do obchodów Święta Niepodległości. Od 9 do 17 listopada odbędą się „Dni Niepodległości” w ramach których wszystkie wystawy w Muzeum i jego oddziałach będą dostępne za złotówkę. W dniu samego Święta Niepodległości – 11 listopada 2024 roku o godzinie 11.00 Muzeum zaprasza na koncert patriotyczny. Prelekcje historyczną wygłosi Małgorzata Karolina Piekarska nawiązującą do 106 rocznicy odzyskania niepodległości oraz odbudowy państwowości Rzeczypospolitej Polskiej. Odbędzie się też koncert muzyczny w wykonaniu polskich śpiewaków operowych, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory muzyki klasycznej i patriotycznej tworzone przez polskich kompozytorów „ku pokrzepieniu serc”, a stanowiące spuściznę artystyczną minionej epoki. O tych i pozostałych wydarzeniach opowiedziała dr Beata Michalec, zastępca dyrektora Muzeum Niepodległości ds. Programowych.
-
03.11.2024
-
13 min 56 s
-
-
„Darmowy listopad” 2024 | królewskie widowisko w Łazienkach Królewskich
Już od jutra Łazienki Królewskie w Warszawie zapraszają do udziału w akcji „Darmowy listopad”, podczas której od 3 do 30 listopada 2024 r. bezpłatnie można zwiedzać obiekty Muzeum Łazienki Królewskie. Wolny wstęp obowiązuje również na wszystkie wystawy stałe i czasowe. W programie są też oprowadzania, spacery, warsztaty i lekcje muzealne. Organizatorem odbywającego się już po raz trzynasty wydarzenia - w tym roku pod hasłem „Królewskie widowisko” - jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a do udziału w nim zaprosiła Agata Zawora, rzecznik prasowy Muzeum Łazienki Królewskie.
-
03.11.2024
-
08 min 30 s
-
-
3 listopada - Światowy Dzień Kanapki
3 listopada przypada Światowy Dzień Kanapki. Kanapki są często elementem naszej codziennej diety - jemy je na śniadanie, kolację, ale też zabieramy do pracy czy szkoły. Co zrobić, by były nie tylko proste i szybkie w przygotowaniu, ale zdrowe, pożywne i smaczne? Jak w łatwy sposób urozmaicić nasze posiłki korzystając z warzyw i owoców? Co jeszcze można przygotować jako zdrową przekąskę do pracy? Czy korzystając z gotowych rozwiązań w sklepach czy automatach z żywnością jesteśmy skazani tylko na niezdrowe produkty? O tym opowiedział nasz gość Jakub Woźniak, dietetyk kliniczny, doktorant Katedry Dietetyki SGGW.
-
03.11.2024
-
16 min 19 s
-
-
XXII Festiwal Muzyki Romantycznej
O tegorocznym XXII Festiwalu Muzyki Romantycznej, który odbędzie się 7-11 listopada odbędzie się w Skierniewicach opowiedziały organizatorki Joanna Majda - Baranowska i Józefina Szlenkier.
-
02.11.2024
-
16 min 09 s
-
-
Dziecko Rosemary
Co tydzień zapraszamy Państwa do wysłuchania opowieści o fragmentarycznej historii X Muzy, o historii jednej filmowej sceny. Tym razem Dziecko Rosemary− horror psychologiczny z 1968 roku w reżyserii i według scenariusza Romana Polańskiego. Gościem Cezarego Polaka jest reżyser Marek Piestrak, który wspomina swoją wizytę w Los Angeles, na planie filmu „Dziecko Rosemary".
-
02.11.2024
-
15 min 25 s
-
-
"Nieistniejące nieznane niezwykłe kościoły Warszawy" | "Echa dawnej Warszawy. Kościoły i kaplice"
O dwóch współgrających ze świątecznymi dniami publikacjach "Nieistniejące nieznane niezwykłe kościoły Warszawy" i "Echa dawnej Warszawy. Kościoły i kaplice" opowiedział autor Piotr Otrębski.
-
02.11.2024
-
17 min 33 s
-
-
"Q. Teoria spiskowa, która zmieniła świat"
Wokół szokującej pozycji książkowej, wartej przeczytania przed wyborami w USA , czyli publikacji Mike Rothschilda, "Q. Teoria spiskowa, która zmieniła świat" opowiedział tłumacz Michał Kramarz.
-
02.11.2024
-
25 min 55 s
-
-
Kasia Pietrzko | Jazz & More Moxo Warsaw Festival
Gościem audycji była Kasia Pietrzko, która zaprosiła na koncert podczas Jazz & More Moxo Warsaw Festival.
-
30.10.2024
-
11 min 54 s
-
-
Łukasz Drapała
Nasze studio odwiedził Łukasz Drapała z utworem ,,Jak się czujesz”.
-
30.10.2024
-
12 min 34 s
-
-
O premierze audioserialu dokumentalnego "W Nowej Zelandii zaczyna się dzień. Opowieść o dzieciach z Pahiatua"
Dzieci z Pahiatua to grupa 733 polskich sierot, które na początku II wojny światowej zostały wypędzone z domów przez Sowietów. Kilka lat tułały się po świecie. Po tym, jak ewakuowano je z ZSRR do Persji, otrzymały możliwość schronienia w Nowej Zelandii. Dotarły tam 31.10.1944 r. i zamieszkały w obozie w pobliżu miejscowości Pahiatua. Po wojnie nieliczni wrócili do Polski. "W Nowej Zelandii zaczyna się dzień. Opowieść o dzieciach z Pahiatua" to sześcioodcinkowy audiodokument, którego bohaterowie opowiadają, jak wyglądała ich droga na koniec świata i jak doświadczenie uchodźstwa wpłynęło na życie ich rodzin. W realizacji dokumentu wykorzystano ponad dwadzieścia pogłębionych wywiadów zrealizowanych w Polsce i w Nowej Zelandii oraz dokumenty archiwalne, które Nowozelandczycy latami gromadzili na temat dzieci z Pahiatua (w tym korespondencję odtajnioną w 2024 r.). Audioserial zrealizowany przez Instytut Pileckiego we współpracy z Polskim Radiem powstał w związku z 80. rocznicą dotarcia grupy 733 polskich sierot do Nowej Zelandii. Jego premiera odbędzie się w czwartek 31 października 2024 r. o godzinie 18:00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7 w Warszawie), a prezentacji pierwszego odcinka towarzyszyć będzie dyskusja "Dzieci i wojna". O tym wydarzeniu oraz pracy nad powstaniem reportażem opowie Martyna Wojtkowska, autorka audioserialu "W Nowej Zelandii zaczyna się dzień. Opowieść o dzieciach z Pahiatua"
-
27.10.2024
-
13 min 52 s
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
5425 odcinków
-
Magazyn PoWarszawsku, zaprasza Łukasz Ostoja-Kasprzycki
23 odcinkiMagazyn PoWarszawsku to audycja, która przeniesie Was w świat dawnej Warszawy. Zanurz się z nami w dawne gazety i książki, pełne ciekawostek, anegdot i spraw ważnych też. Każda audycja to też gość, który opowie Wam i nam o swojej Stolicy.
-
Z archiwum RDC
481 odcinków -
Historie z szuflady
511 odcinkówAudycja Wojciecha Marczyka, w której szczegółowo omawiane są wydarzenia zapomniane lub nieznane. Rocznice, ludzie, konsekwencje wydarzeń, problemy wiary, związki przedmiotów z ludźmi, a także książki historyczne.